PAKET24 PREMIJER LIGA ZA RUKOMETAŠE

Vinkovčani ipak nisu pomogli NEXE-u
Objavljeno 23. travnja, 2024.
U posljednjem susretu 8. kola Paket24 Premijer lige - Lige za prvaka ipak se nije dogodilo iznenađenje. Sesvete su odnijele bodove iz Vinkovaca, bilo je 31:35 za momčad Igora Vorija, koja se tako bodovno izjednačila s NEXE-om na drugom mjestu. Kako Sesvete do kraja Lige za prvaka gostuju u Varaždinu i dočekuju Poreč, a NEXE će, uz slavonski derbi s Bjelin Spačvom, morati još u goste prvaku Zagrebu, u ovom se trenutku čini realnijim da će u doigravanju za prvaka uz Zagreb prvi put igrat Sesvete. Zbog toga se nedjeljni vinkovački susret pratio i u Našicama, no susjedi ovaj put nisu pomogli. Ipak, treba reći kako bi igrači Bjelin Spačve bodovima protiv favoriziranih gostiju prije svega pomogli samima sebi. Trenutno su na petom mjestu, dva boda iza Poreča, a želja im je ostvariti poziciju s koje bi sljedeće sezone igrali u Europi. Nije baš bilo nikakve neizvjesnosti u nedjelju u vinkovačkoj dvorani OŠ "Bartol Kašić". Sesvećani su otpočetka zagospodarili susretom i sve držali pod kontrolom. Otvorili su ga sa 0:3, slijedilo je 1:5, a već sredinom prvog dijela gosti su bili na šest razlike (4:10), što je natjeralo domaću klupu da pozove minutu predaha. Do odmora je ostalo šest pogodaka razlike za goste (13:19).

Pokušali su domaćini na početku drugog poluvremena pritisnuti Sesvećane, ali, osim jednog približavanja na četiri pogotka zaostatka (18:22), nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti gostima. Nakon toga se, naime, uglavnom igralo pogodak za pogodak, pa su Sesvećani na kraju stigli do pobjede 31:35. Prvo ime domaćeg sastava bio je Tin Kuže sa sedam pogodaka. Kod pobjednika sjajan je bio Davor Gavrić s deset i Filip Turčić s osam pogodaka. Bjelin Spačvu čeka gostovanje u Vinkovcima, a u posljenjem kolu Lige za prvaka dočekuje Varaždin 1930. Vinkovčanima još čeka i nastup na Final Fouru Kupa Hrvatske. K.L.