SUSJEDSKI OBRAČUN PRIPAO BJELOBRĐANIMA

Antonio Perošević preuzeo je odgovornost i nije iznevjerio. Pogodio za jako važan trobod
Objavljeno 29. travnja, 2024.
Prije izlaska momčadi iz bjelobrdskih svlačionica stigla je vijest s Kvarnera o pobjedi Orijenta nad Croatijom (3:0), što je značilo da su Riječani potisnuli BSK na pretposljednje mjesto, poziciju koja vodi u kvalifikacije za ostanak. Domaćim nogometašima nije preostalo ništa drugo nego u 28. kolu SuperSport Prve lige svladati susjeda iz Vinkovaca. Planirano - učinjeno. Uz dosta muke, ali Cibalia je iz Bijelog Brda otišla praznih ruku.

Nakon poraza od Croatije i remija s Orijentom Cibalia je u Bijelo Brdo došla s najavom "idemo napraviti pritisak, igrati napadački i uzeti bodove". Od te najave u prvih 45 minuta nije bilo ništa, gosti nisu pošteno ni zaprijetili domaćem vrataru Iliji Đilasu. Bjelobrđani su imali potpunu kontrolu nad utakmicom, ali ne i neke izraženije šanse za vodstvo. Prvih 45 minuta završilo je ništa - ništa, nakon povratka iz svlačionice bilo je nešto više žestine, bolji i opasniji gosti, ali i domaćini. No mreže su mirovale. Imali su Vinkovčani dvije sjajne šanse, prvo Miljanić, potom i Išasegi, koji je promašio prazan gol. Nakon što je plesao po rubu, pa postao i nervozan, domaćin se malo sabrao i u 73. minuti bio blizu vodstva, ali Išasegi se iskupio za promašaj zicera i očistio loptu s gol-crte koju je uputio Rudić. Ipak, Bjelobrđani i njihovi navijači nakon nekoliko su minuta slavili. U 76. minuti Kuzminski je unutar svog kaznenog prostora igrao rukom, a sudac Ivan Vučković odmah je pokazao na bijelu točku. Odgovornost za izvođenje jedanaesterca preuzeo je iskusni Antonio Perošević, nekadašnji igrač Osijeka koji je ove zime, čekajući angažman, trenirao s Bjelobrđanima, pa onda i ostao s njima. Peroševć, koji je ušao u igru u 63. minuti, bio je siguran realizator, pogodio je mrežu Cibalije za 1:0. Do kraja je bilo nekih pokušaja s obje strane, ali ostalo je tih 1:0, s kojima je BSK došao do tri iznimno važna boda, a borba za ostanak pet kola prije kraja prvenstva poprilično je neizvjesna.

Solin zaostaje za društvom i teško da se može spasiti ispadanja, ali momčadi pod svaku cijenu žele izbjeći i pretposljednje mjesto na tablici, koje vodi u uvijek neizvjesne kvalifikacije za ostanak. Na toj pretposljednjoj poziciji trenutno stanuje Orijent, ali između njega i osme Cibalije samo su četiri boda. Iza Vinkovčana, a ispred Riječana smjestli su se Croatia i BSK. Vodi se velika borba za jedinicu između Zrinskog Osječko 1664 i Šibenika, ali ništa manje nije zanimljiva ni ona u donjem dijelu tablice.

Ivana Liović
BSK        1 (0)

CIBALIA       0

BIJELO BRDO - Stadion NK BSK. Gledatelja 550. Sudac: Ivan Vučković (Zagreb). Strijelac: 1.0 Perošević (77 - 11 m). Žuti kartoni: Pušić, Hrs (BSK), Išasegi, Kuzminski, Jazvić. Rubić (Cibalia)

BSK: Đilas, Mekić, Rudić, Pavlek, Kljajić (od 63. Perošević), Plum, Pušić, Ilan Pejić, Knežević (od 70. Jara), Sunday (od 70. Hrs), Capitani (od 88. Dobrijević. Trener: Denis Krstanović

CIBALIA: Kovačević, Buić (od 80. Lozić), Agić, Rubić, Markanović, Vrdoljak (od 73. Kukrika), Bosak (od 80. Bajić), Išasegi (od 87. Šarić), Kuzminski, Jazvić, Miljanić (od 87. Josip Pejić). Trener: Siniša Sesar

Rezultati 28. kola
Jarun (Zagreb) - Vukovar 1991 2:2, Sesvete - Dubrava Tim kabel (Zagreb) 1:1, Orijent (Rijeka) - Croatia Zmijavci 3:0, BSK (Bijelo Brdo) - Cibalia (Vinkovci) 1:0, Solin - Zrinski Osječko 1664 0:1 i Dugopolje - Šibenik 0:4