RUŽNE SCENE NA NAJVEĆEM HRVATSKOM DERBIJU

Prekid u Našicama: Igrač NEXE-a zakačio delegata ramenom, a ovaj pao pa pod
Objavljeno 8. travnja, 2024.
Najveći hrvatski rukometni derbi između NEXE-a i Zagreba nije doživio svoj kraj, barem ne onih planirano odigranih 60 minuta koliko traje rukometni susret. Prekinut je pred kraj prvog poluvremena. Točnije u 29 minuti i 54 sekundi. utakmica je prekinuta Naime, nakon prodora igrača NEXE-a Fahrudina Melića koji je pod prekršajem uspio postići pogodak, suci su svirali sedmerac na što je burno reagirala publika u prepunoj našičkoj sportskoj dvorani. S ovom se odlukom sudaca nije složio ni Fahrudin Melić kao ni ostali igrači NEXE-a i trener Vujović. Melić je zbog prigovora zaradio isključenje pa je atmosfera u dvorani dodatno proključala. U gužvi oko zapisničkog stola igrač NEXE-a Marko Bezjak je u prolazu na klupu ramenom zakačio delegata utakmice Antu Josića. Nekadašnji korpulentni međunarodni sudac se srušio na pod. Do njega je odmah priskočila liječnička služba i nakon što se pridigao otpratila u svlačionicu. Nakon više od pola sata prekida donesena je odluka da se utakmica prekida pri rezultatu 9:16 za Zagreb. Znači u tim trenucima gosti su imali vrlo visoku prednost. Nesvakidašnja i ružna situacija u kojoj ćemo čekati pravorijek Hrvatskog rukometnog saveza prije svega na koji će način registrirati utakmicu i hoće li možda biti dodatnih sankcija. A ništa nije sugeriralo kako će ovako burno završiti, odnosno da utakmica neće biti završena u sportskom duhu. Prije utakmice navijači NEXE-a pozvali su svoje prijatelje iz Zagreba na zajedničko druženje. I doista se ono događalo u Fun zoni ispred dvorane. K.L.