SLAVONSKI DRUGOLIGAŠKI DERBI PRIPAO OSJEČANIMA

"Bijelo-plavi" Bjelobrđanima nanijeli peti poraz u nizu
Objavljeno 5. prosinca, 2021.

Uoči posljednje jesenskog kola Druge HNL i sučeljavanja sa susjedom iz Osijeka Bjelobrđani su dosadašnjeg prvog trenera Tomislava Steinbrücknera zamijenili sportskim direktorom Denisom Krstanovićem, koji je nastavio s nizom poraza! U nedjelju su nogometaši BSK-a zasluženo poraženi od Osijeka II.

Uvodnu dezorijentiranost i dekoncentriranost domaćeg sastava mladi su Osječani iskoristili došavši u osmoj minuti do prednosti. Gosti su do pogotka došli akcijom po lijevoj strani koju je probio Mihael Kuprešak i ubacio pred vrata gdje je loptu na sedam-osam metara glavom dočekao Stanušić i spremio ju u lijevi kut - 0:1. Potom su domaći počeli hvatati konce igre, ali tek u 26. minuti uputivši prvi udarac prema osječkim vratima. Iz dubine zdesna Mišić je u 16-erac ubacio slobodni udarac koji je Dobrijević glavom prebacio preko grede. Sedam minuta kasnije Argentinac Bolano sjurio se po lijevoj strani i potom s vrha 16-erca zamalo promašio suprotni gornji kut. Do odmora više nije bilo ozbiljnijih situacija osim što je neposredno uoči njega kormilar BSK-a ozlijeđenog napadača Čikvara zamijenio defenzivnijim Lukom Mihaljevićem te zarotirao postavu.

Domaći su u nastavku očekivano ambicioznije krenuli popraviti štetu što im je, zamalo, uspjelo nakon nepunih pet minuta. Zdesna je u gostujućem 16-ercu Kraljević pronašao utrčalog Šimičića čiji je slabašni udarac iz blizine završio u Kolićevu naručju. Četiri minute kasnije Mišićev pokušaj s 25 metara završio je preko osječke grede da bi u 63. minuti domaći gotovo bili kažnjeni. Po desnoj je strani projurio Branšteter i zatim s 15-ak metara ciljao suprotni donji kut iz kojeg je Đilas nogom izbio loptu. Najbolju i praktički jedinu pravu prigodu domaći su propustili u 67. minuti nakon što je slijeva Luka Mihaljević pred vratima pronašao Župana, a njegov udarac s pet metara Kolić nogom obranio. Deset minuta kasnije pobjednik je bio definiran zahvaljujući zdesna centaršutu Mihaela Kuprešaka na prvu vratnicu gdje je utrčao Omerovič i glavom pogodio bliži kut - 0:2. Do kraja su Bjelobrđani jalovo pokušavali doći do pogotka tako da konkretne opasnosti za gostujuća vrata nije bilo.

D.Lekšan

Standings provided by SofaScore LiveScore
BSK       0

OSIJEK II       2 (1)

BIJELO BRDO - Stadion BSK-a. Vrijeme oblačno. Teren s umjetnom travom. Gledatelja: 200. Sudac: Mateo Erceg (Pristeg) 7. Strijelci: 0:1 Stanušić (8), 0:2 Omerović (77). Žuti kartoni: Kraljević, Mišić (BSK) i M. Kuprešak (Osijek II). Crvenih kartona nije bilo

BSK: Đilas 6, Dobrijević 6, Gačić 6,5, Majtanić 5,5 (od 69. Žutić 5,5), Kraljević 6 (od 81. Nešić -), Ilić 6, Mišić 6,5, Župan 5,5 (od 69. Tomić 5,5), Čikvar 6 (od 45. L. Mihaljević 6), Šimičić 6, Bolano 6 (od 81. Selbol -).

OSIJEK II: Kolić 7,5, Stanušić 7, Karamatić 6,5, Cvijanović 7, Bukvić 6, Stranput 6,5, Pudić 6,5, M. Kuprešak 7,5 (od 89. Galušić -), Mikolčić 6 (od 72. Polić -), T. Kuprešak 6 (od 59. Omerović 7) - Baković 6 (od 59. Branšteter 6,5).

IGRAČ UTAKMICE: MIHAEL KUPREŠAK (OSIJEK II)