Regija
21.SPORTSKE IGRE MLADIH

Slavonske odbojkašice osvojile dva zlata i jedno srebro na državnoj završnici u Splitu, izvrsni i šahisti
Objavljeno 4. kolovoza, 2017.
Veliki su uspjeh ostvarile i šahistice i šahisti iz Slavonije i Baranje

SPLIT- U okviru 21. Sportskih igara mladih u Splitu održana je državna završnica za odbojkašice u kategoriji 2002. i mlađe, te 1999. i mlađe, te u muškoj kategoriji 2002. i mlađi.
U kategoriji 1999. i mlađe u prvom polufinalu ekipa ŽOK Osijek pobijedila je ekipu Sisčanke sa 2:1 (25:7, 23:25, 15:9), dok je u drugom polufinalu ekipa Sestrične iz Slavonskog Broda nadigrala ekipu OK Split sa 2:0 (25:15, 25:10).U susretu za treće mjesto ekipa Sisčanke nadigrala je ekipu OK Split sa 2:1 (25:14, 21:25, 15:7.). U velikom finalu igrale su Sestrične i z Slavonskog Broda i ekipa ŽOK Osijek, obje ekipa prikazale su odličnu igru, tako da smo gledali  odličnu i neizvjesnu utakmicu do samog kraja. Ekipa Sestrične iz Slavonskog Broda odigrale su najbolje kad je bilo najpotrebnije, te su slavile sa 2:0 (26:24, 25:18) i osvojile prvo mjesto u ovoj kategoriji.
U kategoriji 2002. i mlađe igralo se po grupama, tako da su se u finalu državne završnice ekipe OK Čepin i OK Kaštel Lukšić koje su bile pobjednice grupa. Ekipa Čepina odigrala je maksimalno od samog početka što se odrazilo na rezultat, te su na kraju slavile sa 2:0 (25: 12, 25:14).U susretu za treće mjesto ekipa OK Daruvar pobijedila je ekipu Feniks Zagreb sa  2:0 (25:12, 25:14).
Na kraju recimo da je u kategoriji muški 2002 . i mlađi prvo mjesto osvojila ekipa Džigibao Zagreb, drugo mjesto osvojila je ekipa Čego i Plaćenici Kaštela, treće mjesto osvojila je ekipa Momci Sisak, dok je na četvrtom mjestu ekipa Mursa Osijek.

Državna završnica 21. Sportskih igara mladih u šahu održana je u kategoriji 2002. i mlađi, te 2006. i mlađi za dječake i djevojčice.
U kategoriji 2002. i mlađe za djevojčice prvo mjesto osvojila je Petra Randić ŠD ''Sisak'' Sisak, drugo mjesto osvojila je Ester Jurić iz ŠK ''Amater'' Strizivojna, dok je treća bila Noemi Bedić iz ŠK ''Casper'' Zadar.
U kategoriji 2002. i mlađi za dječake prvo mjesto osvojio je Mihael Jakrlin iz ŠK ''Stari Graničar'' Cirkvena, drugi je bio Lukas Jurakić iz ŠK '' Đuro Đaković'' Slavonski Brod, dok je treće mjesto osvojio Gabrijel Radovčić iz ŠK ''Šibenik'' Šibenik
U kategoriji 2006. i mlađe za djevojčice prvo mjesto osvojila je Petra Karij iz ŠK ''Đuro Đaković'' iz Slavonskog Broda, druga je bila Petra Mrdešić iz ŠK ''Travno'' Zagreb, dok je treća bila Anja  Savić iz ŠK ''Etf-Osije''k , Osijek.
U kategoriji 2006. i mlađi prvo mjesto osvojio je Fran Mandarić iz ŠK ''Amater'' Strizivojna, drugo mjesto osvojio je Petar Kovač iz ŠK '' Sladorana'' Županja, dok je treći bio Jakov Štampar iz ŠK '' Sloboda Mihovljan-Čakovec.Mario Kokaj

Možda ste propustili...

IZLOŽBA “HRVATSKI (KATOLIČKI) ORAO”

Izložena građa o pokretu osnovanom u Đakovu 1921.

SASTALI SE BIVŠI "EKONOMCI"

50 godine mature

Najčitanije iz rubrike
DanasTjedan danaMjesec dana
1

OŠ DRENJE MEĐU RIJETKIMA KOJE NUDE KUHANI OBROK

U školi jedu i ono što kod kuće neće

2

DOBILI GRADSKU BLAGAJNU

Plaćanje svih računa na jednom mjestu

3

ARHIVI PROGOVARAJU

Prema nacrtu iz daleke 1819. katedrala ima jedan toranj