ČETVRTFINALE KUPA HRVATSKE ZA RUKOMETAŠE

Sesvete ovoga puta
mirno kroz Zrinjevac
Objavljeno 10. travnja, 2024.

Nije se dogodila senzacija na Zrinjevcu, rukometaši Sesveta su kao i 2022., završni turnir Kupa Hrvatske izborili na osječkom Zrinjevcu. Prije dvije godine bilo je neizvjesno do zadnjih sekundi, sada je pak sve bilo mirnije i izvjesnije.

Držali su Osječani rezultatski priključak do 22. minute. Prije toga, u uvodu su gosti imali +3 (2:5), ali raspucani Čičak razbudio je domaćina, koji je imao dvije prigode za poravnanje, čak i vodstvo. Prvo kod 7:8 u 14 minuti, Osijek je imao dva igrača više, ali u tom su razdobolju oba sastava postigla po dva pogotka, što znači da je zakazala osječka obrana. U 22. minuti je 11:12, Čičak promašuje sedmerac, umjesto poravnanja slijedi dobra gostujuća završnica do odmora.

Domaći su ispali iz napadačkog ritima, gube tri lopte, a za kaznu sijevaju kontre na drugoj strani i na odmoru je 13:18. Ništa se nije promjenilo u drugih 30 minuta, Sesvete je u nastavku još sigurnije, u 29. minuti je 16:23, a ubrzo su oba trenera izrotirala postave, pa je tako domaćin još izvukao i podnošljiv poraz. N. Benčina

Osijek – Sesvete 29:33 (13:18)

OSIJEK – SD Zrinjevac. Gledatelja: 150. Suci: Davor i Zoran Lončar (oba Varaždin). Nadzornik: Vladimir Sokol (Novi Marof).

OSIJEK: Hećimović (3+1), Frajhaut (5+0), Babić 1, Purić 1, Zrno 1(1), Čičak 7(2), Ninaj, Glavan, Lukac 1, Čurić 1, Kekez 2, Vuković 3, Maganić 3 2, Vašarević, Kovačević 1 2, Nedić. Trener: Frano Veraja

SESVETE: Perić (7+0), Prpić (3+0), Čaprić 3 , Hršak 1 , Jelovčić 1, Dumenčić 1, Tomić 7, Turčić 2, Raužan 2, Šuker 2, Gavrić3, Godec 1, Finek 2, Ćuk 4, Lasan 2, Topić. Trener: Igor Voriž

ISKLJUČENJA: Osijek 4 minute (Čičak, Maganić), Sesvete 12 minuta (Jelovčić2+2, Raužan, Šuker, Ćuk, Topić); SEDMERCI: Osijek 5(3), Sesvete 4(2).