MŽNL OSIJEK - VINKOVCI

Dinjar i Vardarac opet posrnuli, Darđani su iskoristili kiks susjeda
Objavljeno 8. travnja, 2024.

Od prvog do 23. kola na vrhu Međužupanijske nogometne lige Osijek-Vinkovci stolovala je momčad Vardarca, a onda palicu predala susjedu iz Darde. To je svojevrsni déjà vu, nešto slično Vardarcu se dogodilo i prošle sezone, držao je jedinicu pa onda posustao i nije bilo ništa od promocije u Treću NL Istok. Ova sezona bila je označena kao ona u kojoj bi se mogao napraviti taj iskorak u viši rang, Vardarac je uraganski krenuo, nanizao devet pobjeda, bio uvjerljiv i dominantan, a onda se malo ispuhao. Ipak, uspio je osvojiti naslov prvaka jesenskog dijela MŽNL-a Osijek-Vinkovci. Početkom proljeća momčad, koju s klupe vodi Marko Dinjar, opet je išla dobro, pa počela zapinjati, a nakon poraza u 24. etapi kod Otoka (2:0) vodeća momčad prvenstva postala je Darda. Vardarac više nije ni drugi, ispred njega je i Radnički iz Dalja.

- Iako se stalno naglašava kako je Vardarac najveći favorit za naslov prvaka, mi uoči sezone ni u jednom trenutku nismo rekli da “pucamo” na to i da je to naš imperativ. Drugi su nas gurnuli u ulogu favorita, a mi smo je samo prihvatili. U našem klubu važan je rezultat prve momčadi, ali naglasak se stavlja i na školu nogometa, u kojoj imamo tri kategorije i 60-ak djece - pričao nam je zimus Dinjar.

Na što god da je naglasak, sumnjamo da je u Vardarcu bilo kome lako pao ovaj poraz od Otoka, kao i neuvjerljive igre u posljednje vrijeme. Jest da ima ozljeda u momčadi, ali to više ne može biti albi. Momčad bi u ovom trenutku trebala stisnuti gas na najače, a ona posrće. I to kod sastava iz donjeg dijela poreteka, kao što je, recimo, Otok. Dinjara više od poraza može zabrinuti igra njegove momčadi, Otočani su dominirali utakmicom, pogodcima Kreše Jurića i Hamida Hadjija zasluženo slavili, imali još nekoliko izglednih prigoda, tako da su Vardarčani još dobro i prošli.

Sjajan posao napravili su Darđani na uvijek teškom gostovanju u Vinkovcima kod Dilja. Patrik Dubravac je u 35. minuti pogodo za 0:1, taj je rezultat ostao do kraja i lansirao Dardu na sam vrh poretka. Na drugoj poziciji je Radnički iz Dalja, prema očekivanju, kod kuće je svladao otpisane Borince. Može se reći kako su gosti sami sebe pobijedili, jer prva dva pogotka Radničkog zapravo su bili autogolovi. Naime, Jarminčani su dva puta pogodili vlastitu mrežu, u 13. i 35. minuti. Strijelac za sigurnih 3:0 bio je Nebojša Popović u 39. minuti. Do kraja, gosti su napokon uspjeli zabiti i u suparničku mrežu, u 87. minuti na pravo mjesto pogodio je Dario Merkaš za konačnih 3:1. Zanimljivo je na vrhu, ali i pri dnu poretka. U Livani golijada nakon koje su sretniji bili mladostaši iz Đakovačke Satnice. Slavili su 5:3 i ostavili domaći Tomislav u teškoj situaciji. I. Liović

Rezultati 24. kola
Jedinstvo (Donji Miholjac) - Zrinski (Bošnjaci) 1:1, HAŠK Sokol (Stari Jankovci) - Borac (Bobota) 2:0, Otok - Vardarac 2:0, Tomislav (Livana) - Mladost (Đakovačka Satnica) 3:5, Dilj (Vinkovci) - Darda 0:1, Slavonija (Soljani) - Radnički (Županja) 0:2, Šokadija (Babina Greda) - Sloga (Štitar) 0:0 i Radnički (Dalj) - Borinci (Jarmina) 3:1. Susret Radnički (Mece) - Višnjevac je otkazan.