LIGA ZA PRVAKA

Prva pobjeda Vinkovčana
Objavljeno 23. travnja, 2019.
Rukometaši Spačve iz Vinkovaca upisali su prvu pobjedu u ovogodišnjem doigravanju za prvaka države. Vinkovčani su u Ligi za prvaka svladali na gostujućem terenu sastav Umaga. Nakon dobrih igara u prethodna četiri kola i ni jednog osvojenog boda, Spačvi se napokon nešto “vratilo” i osvojili su bodove u Umagu. Imao je domaćin razdoblje u prvom poluvremenu kada je imao prednost od dva pogotka, ali kada je momčad Josipa Mečića zaigrala odgovornije u obrani i učinkovitije u napadu, prednost Umaga se istopila, a terenom su zagospodarili gosti. Preokret su Vinkovčani ostvarili nakon 26. minute, kada su prvo izjednačili na 16:16, a potom s još četiri pogotka u nizu okončali poluvrijeme s rezultatom 20:16. Stečenu prednost iz prvog poluvremena Vinkovčani više nisu ispuštali iz ruku. Početkom drugog dijela susreta Umažani su smanjili prednost na “minus tri”, ali više od toga nisu mogli. Kako je vrijeme odmicalo, tako su Vinkovčani igrali sve sigurnije i efikasnije, a produkt toga je bila i sve veća rezultatska prednost. Na kraju je ona iznosila devet pogodaka, čemu je pridonijela kvalitetnija igra rukometaša Spačve, ali i vrlo slaba obrana Umaga. Ovom pobjedom rukometaši Spačve su se učvrstili na petom mjestu Lige za prvaka s dva boda zaostatka za Porečom i četiri za Dubravom. U redovima Spačve odlični su bili Marko Vignjević s osam pogodaka i Borna Mažuran sa sedam, a istaknuli su se i Dario Raguž te Domagoj Smojver, koji su zabili po pet pogodaka. A. Grgić