ODBOJKA

Iz Kaštela i Zagreba praznih ruku
Objavljeno 22. listopada, 2017.

Preko vikenda su odbojkaški klubovi igrali dvoboje redovitog, trećeg kola Superlige i Prve lige. Neki su imali i uvertiru, pa je tako dvojac s Drave odrađivao još neke službene obveze.

Odbojkašice Osijeka odradile su dvostruki program protiv istih suparnica i na istom mjestu. U Kaštel Starom sastav Darija Fančovića je protiv Marina Kaštela prvo igrao utakmicu Superkupa, u kojoj je uvjerljivo poražen 3:0 (25:12, 25:19, 25:18). Kaštelanke su odlično otvorile susret i bile učinkovite u napadu te stigle uvjerljivo do početnog vodstva. Odbojkašice Osijeka puno su bolje krenule u drugi set, imale vodstvo na početku seta 7:5. Vodila se izjednačena borba do polovine drugog seta kada je bilo 13:11 za domaće. Osječanke pokušavaju preokrenuti, ali Kaštelanke dobrom igrom u obrani i napadu dobivaju i drugi set 25:19. Na početku trećeg seta Osijek je stekao prednost 9:4. No, domaće sustižu na 11:11, a kod rezultata 18:16 ozlijedila se osječki libero Karla Šimunec. Domaće pojačavaju servis i s nekoliko poena zaredom stižu do prvog trofeja sezone.

Dan kasnije, aktualni je prvak i pobjednik Kupa, a od petka navečer i Superkupa, također s 3:0 svladao je Osječanke i u borbi za bodove. U tom susretu gošće su bile mnogo ravnopravnije (27:25, 25:23, 25:22). Odigrana su i preostala tri superligaška dvoboja odbojkašica. Nova Gradiška doživjela je domaći poraz od Poreča 1:3 (25:23, 21:25, 20:25, 20:25), a još su igrali Kaštela Cemex - Rijeka CO 0:3 (14:25, 21:25, 19:25) i Olimpik (Zagreb) - Mladost (Zagreb) 0:3 (20:25, 19:25, 18.25).

Dvostruki program odrađivali su i odbojkaši Murse-Osijek. Prvo su u Daruvaru potvrdili prolaz u četvrtfinale Kupa, svladavši domaćina 3:0 (25:14, 25:13, 25:17). Dan poslije su odradili i prvo gostovanje u prvenstvu. Kod zagrebačke Mladost nisu imali izgleda, domaćin je na Savi slavio 3:0 (25:16, 25:20, 25:11). Još su igrali Medicinar (Zagreb) - Rijeka 3:1 (22:25, 25:19, 25:18, 25:159 i Mladost Ribola Kaštela - Centrometal (Črečan) 3:0 (25:18, 25:21, 25:23). Kolo su u nedjelju navečer zaključili Kitro Varaždin - Sisak.