BSK-ovih furioznih uvodnih pola sata
Objavljeno 22. listopada, 2012.
BSK                                                        4 (3)
BELIŠĆE                                                    0

BIJELO BRDO - Igralište Bijelo Brdo. Vrijeme: sunčano. Teren: dobar. Gledatelja: 150. Sudac: Ivan Matić (Osijek) 7. Strijelci: 1:0 Krolo (11), 2:0 Nikolić (26), 3:0 Nikolić (31), 4:0 Dorić (87). Žuti kartoni: Tunjić (BSK), Šestanj, Kovačević i Blažević (Belišće). Crvenih kartona nije bilo.

BSK: Pintarić 7, Barišić 7,5, Kuburić 7,5 (od 67. Horvat 6,5), Nikolić 7, Erić 7 (od 46. Grgić 7), Krolo 7,5, Dorić 7, Tunjić 7, Glamočak 7, Filipović 7, Prijić 7 (od 73. Poznić -).

BELIŠĆE: Dumančić 5,5, Kalem 5, Perak 5,5 (od 80. Stanić -), Perošević 6, Milić 5, Šestanj 5,5, Ratković 6,5, Skenderović 5 (od 71. Mandić -), Kovačević 5, Dubrović 5 (od 46. Arnaut 5), Blažević 5.

IGRAČ UTAKMICE: SAŠA KUBURIĆ (BSK)

Permanentno dominatniji Bjelobrđani zasluženo su došli do pobjede osiguravši ju već nakon 30-ak minuta igre. Tada su domaći nogometaši imali već tri pogotka prednosti, a kako su Belišćani rijetko bili pred Pintarićem, ostale dvije trećine susreta bile su formalnost. Gostujuća se mreža prvi put zatresla u 11. minuti nakon što je Barišić prošao po lijevoj strani i zatim na drugoj vratnici pronašao Krolu koji je primio loptu i snažnim je udarcem poslao pod gredu - 1:0. S druge su vratnice pala i sljedeća dva bjelobrdska pogotka, ali poslije akcija, odnosno prodora po desnoj strani. U 26. je prošao Prijić i ubacio do Nikolića koji je bio priseban (2:0), identično kao i pet minuta kasnije kada ga je Erić idealno uposlio - 3:0. Sveprisutni Kuburić u 35. je zamalo prebacio gredu udarcem glave nakon što je zdesna Prijić izveo udarac iz kuta. Isti je domaći “veznjak” i u 51. minuti bio na lopti s glavom, nakon što je slijeva na prvu vratnicu centrirao Grgić, ali je Kuburićev udarac zaustavila bliža vratnica. Belišćani su ozbiljniije zaprijetili tek u 67. minuti izborivši slobodan udarac na 22 - 23 metra, koji je Skenderović izveo preko “zida”, no Pintarić se nije dao iznenaditi. Dobru jučerašnju predstavu zaključio je Dorić (87.) iskoristivši Grgićevo dubinsko dodavanje i prebacivši Dumančića kada se našao pred njim - 4:0.