“Petica” Đakovčana
Objavljeno 22. listopada, 2012.
ĐAKOVO CROATIA                                    5 (2)
LIPIK                                                          2 (1)

ĐAKOVO - Stadion Đakovo. Gledatelja: 150. Sudac: Sebastijan Šikić (Županja) 7. Strijelci: 1:0 Grgačević (39), 1:1 Kužilek (42-11m), 2:1 Grgačević (45-11m), 3:1 Mezeji (54), 4:1 Lulić (64), 5:1 Nikolić Kovačić (86), 5:2 Ajman (90). Žuti kartoni: Ivić (Đakovo Croatia), Džolić, Kužilek (Lipik).

ĐAKOVO CROATIA: Begović 7, Novoselić 6,5, Beljan - (od 33. Stipanović 6), Iletić 6, Ivanušec 6, Mezeji 7, Lulić 7 (od 85. S. Bošković-), Borko 6,5, Bešlić 6,5, Grgačević 7, Ivić 6,5 (od 75. Nikolić Kovačić 6,5).

LIPIK: Bendelja 5,5, Džolić 5 (od 46. Šulc 5,5), Brisinello 5 (od 63. Ajman 6), Kašljević 5, Utješinović 5 (od 46. Poliganović 5,5), Kužilek 6, Cerovečki 5,5, Podunavac 5, Kurjaković 5,5, Turkalj 5, Rekavić 5.

IGRAČ UTAKMICE: TOMAS GRGAČEVIĆ (ĐAKOVO CROATIA)

Početak utakmice protekao je u laganoj inicijativi domaćina, koji su u 20. minuti umalo poveli, ali se udarcu Bešlića ispriječila greda. Gosti su se uspješno branili sve do 39. minute, kada je Lulić pobjegao po desnoj strani, loptu uputio u kazneni prostor Lipika, gdje je u skupini igrača Grgačević bio najprisebniji i poluvolejem zatresao mrežu. Radost Đakovčana trajala je samo tri minute, jer je Ivanušec skrivio kazneni udarac, a siguran realizator za 1:1 bio je kapetan Lipika Kužilek. Ipak, Đakovčani su na odmor otišli s vodstvom, Bešlić je nepropisno zaustavljen u gostujućem šesnaestercu, a najstrožu kaznu u pogodak pretvorio je Grgačević. U nastavku je uslijedila potpuna dominacija domaće momčadi. Na 3:1 povisio je rijetko viđenim pogotkom Mezeji, četvrti je djelo Lulića na asistenciju Ivića, a nedugo nakon što je ušao u igru u listu strijelaca upisao se i Nikolić Kovačić. U posljednjoj minuti susreta gosti su preko Ajman uspjeli tek malo ublažiti poraz. (J.S.)