MLAĐE SENIORSKO BOKSAČKO EP

Luka Tolj s Talijanom u borbu za medalju
Objavljeno 28. travnja, 2023.
Član Boksačkog kluba Osijek uspješno je započeo nastup na Europskom mlađeseniorskom prvenstvu koje se održava u Erevanu u Armeniji. U borbi osmine finala jednoglasnom je odlukom sudaca (5:0) na bodove svladao predstavnika Srbije Adama Kristovića te će se boriti za osiguranje najmanje bronce na Europskom prvenstvu. Sljedeći meč Luka će imati ima protiv Talijana Delle Curtija, koji je podijeljenom odlukom sudaca (4:1) svladao u prvom kolu predstavnika Češke. Treba reći da je Talijan u tom ogledu favorit, prije svega zbog većeg iskustva. Luka je debitant na tako velikom natjecanju, odnosno ovo mu je drugi turnir u dresu reprezentacije Hrvatske nakon što je prošlog mjeseca postao državni prvak u 75 kilograma, a jedini međunarodni ispit imao je na turniru u Srbiji, u gradu Lazarevcu, na kojem je trijumfirao te je tako uvjerio izbornika mlađeseniorske reprezentacije Hrvatske Yousefa Hasana da ga uvrsti i za nastup na Europskom prvenstvu. Hrvatski su boksački u Armeniji već osigurali medalju. Lovro Pavčec u četvrtfinalu borbe kategorije preko 92 kilograma svladao je Rumunja Stefana Moisea. Mladi hrvatski superteškaš tako je osigurao najmanje brončanu medalju. K.L.