BEZ SENZACIJE U VINKOVCIMA

Ovo na kraju i nije loš rezultat
Objavljeno 15. travnja, 2024.
Prije gostovanja prvaka Zagreba u Vinkovcima u redovima Bjelin Spačve Vinkovci najavili su da im je glavni cilj u tom susretu ostati što duže “u egalu” s gostima i pružiti što bolje izdanje. O bodovima protiv sadašnjeg, a vjerojatno i budućeg rukometnog prvaka Hrvatske bilo je iluzorno razmišljati. Također, cilj je bio pripremiti se za nadolazeće puno važnije susrete. Vinkovčani već u srijedu gostuju u Poreču, a u subotu dočekuju Sesvete. Može se reći da su sve postavljene ciljeve i ostvarili. Nekih 20 minuta Vinkovčani su bili u igri sa Zagrebom. Na odmor se otišlo s tri pogotka prednosti za goste, a konačnih 30:22 može se smatrati zadovoljavajućim porazom. Izrotirali su i igrače, sačuvali ih za buduće susrete, pa 200-tinjak gledatelja, koliko ih je došlo u vinkovačku dvoranu, može biti zadovoljno prikazanim od domaćih rukometaša, ali i viđenim od favoriziranih gostiju. Zapravo, jedino što je zakazalo, smatramo, broj je gledatelja. Ne zbog privlačnosti Zagreba, nego prvenstveno zbog vinkovačkih rukometaša koji se ove sezone bore za ulazak u Europu. Kod gostiju osam pogodaka postigao je Miloš Kos, a sedam Davor Ćavar. Ipak, igrač utakmice bio je njihov vratar Ante Grbavac. Dobio je priliku umjesto reprezentativca Mateja Mandića i nanizao čak 22 obrane. U vinkovačkim redovima Filip Mažurana postigao je pet pogodaka, a Tin Kuže i Patrik Maroš postigli su po jedan manje. Vinkovčane sada, već u srijedu, čeka gostovanje u Poreču, a Zagreb će u utorak gostovati u Sesvetama. K.L.
Bjelin Sp. VK       22 (12)

Zagreb        30 (15)

VINKOVCI - Dvorana Osnovne škole Bartola Kašića. Suci: Ante Pavić i Mate Torbarina Zadar

BJELIN SPAČVA VINKOVCI: Kolar 7+1, Stojanović, Zovak, Maroš 4, Greganić, Nađ 2, Žulj 1, Božičević, Matanović 3-1, Šrajer, Lasić 2, Mažurana 5, Pekić, Kuže 4, Jakirčević, Hideg 1

ZAGREB: Grbavac 20+2, Mandić; Vidović, Kos 7, Ćavar 7-4, Walczak 3, Faljić, Gojun, Srna 1, Molc, Horvat 2, Sirotić 1, Čupić 4, Franković 1, Glavaš 4, Suholežnik

SEDMERCI: Bjelin Spačva-Vinkovci 3-1, Zagreb 5-4; ISKLJUČENJA: Bjelin Spačva-Vinkovci 8 minuta Nađ 2+2, Žulj 2, Mažurana 2, Zagreb 2 minute Srna 2