PAKET24 PREMIJER LIGA ZA RUKOMETAŠE

Osijeku vrijedni bodovi,
ali opstanak još nije osiguran
Objavljeno 29. travnja, 2024.
Rukometaši Osijeka ostvarili su pobjedu u pretposljednjem devetom kolu Lige za ostanak. U nedjelju u dvorani Zrinjevac svladali su Rudar iz samoborskih Ruda s 33:26. Važna im je to bila pobjeda i iz razloga što su u Rudama prošlog mjeseca poraženi dva razlike 23:21 pa bi u konačnici i međusobni susreti mogli odlučivati. Kako je ulog bio velik nije ni čudo da su prvih dvadesetak minuta dominirale obrane, a dobar dio prvog poluvremena bolje su se snalazili gosti. Osijek je imao minimalno vodstvo, a onda su "Rudari" povezali četiri pogotka za redom i doći do tri pogotka prednosti (9:12). Osijek je bio spreman na taj izazov i do kraja prvog dijela ne samo da je stigao taj zaostatak, već su na predah domaći imali pogodak prednosti. odnio pogodak razlike (15:14). U takvom sjajnom ritmu krenuli su Osječani i u nastavak. S četiri pogotka za redom digli su svoju prednost na plus pet (19:14) u 36. minuti. I to kao da im je dalo krila i sigurnost. Više ni jednog trenutka nisu dopustili gostima da im se približe na manje od tri pogotka. Najbliže je Rudar u nastavku stigao na 22:19, ali s obzirom da je u igri bila i gol razlika nisu domaći popuštali. Malo im je problema činila suparnička igra s dva pivota, ali kada je domaći trener Frano Veraja zatražio time-out i taj segment igre su uspjeli neutralizirati. Obrana je bila čvršća, u napadu postigli su Osječani pogodak s čak dva igrača više. Rasla je njihova prednost do konačnih 33:26. Ovaj put najbolji u osječkkoj momčadi bili su vratar Lovro Frajhaut s 12 obrana te David Čičak koji je postigao 11 pogodaka. Karlo Vašarević ovaj put postigao je šest pogodaka. Upravo za toliko mu je na listi najboljih strijelaca pobjegao Hrvoje Ceković iz Gorice.

Bit će jako zanimljiv rasplet u Ligi za opstaka. Kolo prije kraja Gorica je vodeća s 21 bodom. Bod manje ima Metković-Mehanika i to su jedine sigurne momčadi u opstanak. Na 19 bodova su Trogir, Osijek i Karlovac, a slijede četiri kluba Moslavina, Dubrava, Rudar i KTC sa 17 bodova. Jedini koji je siguran putnik za niži rang je Ribola Kaštela. A iz lige će izravno ispasti još jedna momčad, a dvije će morati u dodatne kvalifikacije. Osječani u posljednjem kolu gostju kod zagrebačke Dubrave. Ostanu li neporaženi osigurati će mjesto u Premijer ligi bez dodatnih kvalifikacija. U slučaju poraza bolji matematičari će imati posla. K.L.