TREĆA NOGOMETNA LIGA ISTOK

Čepin ostao bez ičega, slavlje Tomislava i njegovih Gajbaša
Objavljeno 8. travnja, 2024.
Na “Buhaču” domaćem Tomislavu nitko ništa ne može. U nedjeljnom derbiju nije mogao ni Čepin, koji je ostao vodeća momčad lige, ali sada ima samo bod više od Tomislava.

Sloga je jedina momčad koja je ove sezone nešto uzela na igralištu “Tomislav Buhač” u Donjim Andrijevcima. Još u prvoj polovini listopada prošle godine osvojila je bod, svi ostali trećeligaši taj su teren napuštali poraženi. Tako je ostalo i nakon 22. kola Treće NL Istok, Donji Andrijevci bili su mjesto gdje se igrao derbi etape, u goste drugom Tomislavu stigao je prvoplasirani Čepin i kući otišao poražen sa 2:0. Bio je to pravi derbi, na “Buhaču” se okupilo 800-tinjak gledatelja, s momčadi Čepina stigili su i njezini vjerni navijači Siouxi, koje su spremno čekali Gajbaši, bilo je navijanja i malo podbadanja, ali baš nikakvog incidenta. Iako je ulog bio velik, momčadi se nisu zatvorile, naprotiv, obje su tražile pogodak. Domaći su do njega došli u 31. minuti, mogli su i prije, no gostujući igrač Krešimir Šinko jednu je loptu očistio sa same gol-crte. Tomislav je nakon pola sata igre dobio kazneni udarac, Blagojević je srušio domaćeg napadača, a Ivan Tunuković bio precizan s bijele točke. Početkom drugog poluvremena Čepin je imao sjajnu šansu za izjednačenje, ali lopta je odsjela na vratnici. I onda, u 51. minuti, novi pogodak domaćina, Dubrović je obranio jedan udarac i odbio loptu u polje, na nju je natrčao David Radman i spremio je u mrežu za 2:0. Čepin je do kraja još jednom pogodio okvir vrata, a igrač Tomislava u drugom je navratu sjajno očistio loptu s gol-linije. Čepinčani mogu žaliti za promašajima, ali Tomislavu se nema što prigovoriti, zasluženo je slavio i došao na samo bod zaostatka za Ciginim “zelenima”.

Iako su ostale utakmice 22. kola ostale u sjeni velikog derbija u Donjim Andrijevcima, bilo je itekako zanimljivo i na ostalim terenima. U sjajnoj seriji je Graničar, uz Tomislav DA, najuspješnija momčad proljetnog dijela prvenstva. “Graničari” su u Županji svladali Đakovo Croatiju sa 1:0, pogodak odluke i nade zabio je Josip Lešić. U jesenskom dijelu prvenstva Graničar je bio očajan, gubio sve redom i zimus bio siguran kandidat za ispadanje u niži rang. No u nastavku sezone sve se promijenilo, Županjci redaju dobre rezultate, još uvijek su posljednja momčad lige, ali ako ovako nastave, pitanje je dana kada će fenjer prepustiti nekom drugom. Sustigli su konkurenciju i imaju jednak broj bodova kao pretposljednje Kutjevo i jedan manje od Slavije, Tomislava Cerne i Sloge. Važnu pobjedu ostvario je još jedan Tomislav u ligi, onaj iz Cerne, koji se bori za ostanak. U Školskom vrtu (ne)očekivano je praznih ruku ostala požeška Slavonija. Tomislav je ovog proljeća bio koban za dvije momčadi koje se bore za “jedinicu”, nedavno je u Cerni poražen Čepin, a sada i Slavonija. Domaći su poveli već u 11. minuti, kada je loptu iza leđa Petkovića ubacio Mate Bajić. S tih 1:0 otišlo se na odmor, a onda u 48. minuti Marko Kraljević povisuje na 2:0. Gosti su potom krenuli u totalnu ofenzivu, to im se isplatilo, u 61. Matej Martinović smanjenje na 2:1. Do kraja je bilo žestoko, nekoliko dobrih akcija na obje strane, gostujući igrač Ivan Antunović zaradio je crveni karton zbog udaranja laktom Mislava Dogana. Antunović je pocrvenio, a Dogan ispod oka poplavio, ali bit će spreman za sljedeću utakmicu, u kojoj u Cernu dolazi Valpovka.

Ivana Liović
REZULTATI 22. KOLA
Valpovka (Valpovo) - NAŠK (Našice) 2:2, Slavija (Pleternica) - Bedem (Ivankovo) 2:0, Borac (Kneževi Vinogradi) - Oriolik (Oriovac) 3:0, Vuteks Sloga (Vukovar) - Svačić (Stari Slatnik) 1:1, Graničar (Županja) - Đakovo Croatia 1:0, Tomislav (Donji Andrijevci) - Čepin 2:0, Kutjevo - Sloga (Nova Gradiška) 3:1 i Tomislav (Cerna) - Slavonija (Požega) 2:1