Regija
PRVENSTVO ZA UČENIKE S TEŠKOĆAMA

Alen i Valentino državni su prvaci
Objavljeno 20. ožujka, 2024.
SLATINA - Tijekom tri dana u Poreču je Hrvatski sportski savez organizirao Državno prvenstvo za učenike s intelektualnim teškoćama, na kojem su sudjelovala i četvorica učenika Industrijsko-obrtničke škole Slatina, koji su postigli izvrsne rezultate. U disciplini bacanje kugle natjecao se 31 učenik, među kojima se Domagoj Ereš plasirao na četvrto mjesto, Danijel Bogdan bio je šesti, a Petar Pavlović četrnaesti. U utrci na 80 metara sudjelovala su 42 učenika, Alen Bogdan bio je treći, a Domagoj Ereš 16. Najuspješniji slatinski atletičar među učenicima s lakim intelektualnim teškoćama bio je Alen Bogdan, koji je u disciplini skok u dalj osvajanjem prvoga mjesta postao državni prvak. Danijel Bogdan u toj se disciplini plasirao na 11. mjesto. Učenike IOŠ pripremio je njihov nastavnik tjelesne i zdravstvene kulture prof. mentor Zlatko Šantić.

Na istom natjecanju OŠ Eugena Kumičića Slatina predstavljali su Valentino Šagud, Mateo Vereš, Saša Predragović Knez, Patrik Kraupa i Emanuel Adžić, a njihove voditeljice bile su Silvija Mađarić i Tomislava Medvedović. Učenik Valentino Šagud bio je najuspješniji, osvojio je 1. mjesto i zlatnu medalju u bacanju vortexa. P.Ž.