SOCCA PRVENSTVO HRVATSKE

Vukovarci osigurali nastup u Ligi prvaka, ali o svom trošku
Objavljeno 6. srpnja, 2020.
Na terenima Nogometnog centra Zlatna lopta u zagrebačkom Žitnjaku održano je Socca prvenstvo Hrvatske. Na završnici je sudjelovalo 12 momčadi iz cijele Hrvatske koje su prezentirale vrhunski i vrlo dramatičan mali nogomet. Takvo je bilo i finale u kojem je MNK Bjelovar pogotkom u posljednjim trenucima susreta svladao Sobe Apartmane Zagreb s 5:4. Na završnici su s visokim ambicijama nastupile i dvije slavonske momčadi Auto servis Crnaić iz Vinkovaca i Restoran i Sobe NADA Vukovar. Uspješniji su bili Vukovarci koji su plasmanom u polufinale priskrbili sebi i nastup u Ligi prvaka. Međutim, samo su prvaku Hrvatske plaćeni troškovi, dok ostali, ako zatvore financijsku konstrukciju, imaju tek logističku podršku. Soba NADA Vukovar je u polufinalu prvo poražena od Soba Apartmana Zagreb s 5:2, a u susretu za treće mjesto izgubili su od Štefana iz Kumrovca sa 4:2. Prije toga momčad iz Vukovara svladala je u prvom kolu CB Kapelicu Trpače s 1:0, a nakon penala bili su bolji od Petgrada s 2:2 (2:1), što im je omogućilo i borbu za medalje. Zanimljivo, Kumrovčani su zaustavili i drugu slavonsku momčad. Nakon što su na startu nakon penala svladali Križevce s 2:1 (1:1), Auto Servis Crnaić prošle je godine osvojio drugo mjesto te nastupio na završnici Lige prvaka u Mariboru. Ove godine većina igrača iz toga sastava nastupila je za Sobe NADA iz Vukovara. Turnir je inače imao i prepoznatljivo HNL pojačanje. Naime, za sastav koprivničkog Petgrada nastupio je nekadašnji igrač Slaven Belupa Bojan Vručina. K.L.