DINAMO IGRAO NERIJEŠENO U HARKIVU

“Modri” gubili, vodili, pa uzeli bod
Objavljeno 22. listopada, 2019.

Nogometaši Dinama vraćaju se neporaženi iz Harkiva, iako nakon svega mogu žaliti što u Zagreb ne dolaze sa sva tri boda u džepu. U susretu 3. kola C skupine Lige prvaka “modri” su odigrali 2:2 (1:1) protiv Šahtara i nakon tri etape imaju četiri boda na tablici, upravo koliko i njihovi sinoćnji suparnici. Bila je to utakmica preokreta, Dinamo je gubio, pa preokrenuo i poveo, pogodio dvije stative i na kraju uzeo bod.

Momčad Nenada Bjelice dobro je ušla u susret, no u 16. minuti dogodio se pad koncentracije i domaćin je poveo. Marlos je dobio loptu blizu šesnaesterca te ju je majstorski dodao Konopljanki, koji je ostao potpuno sam na desnom krilu, prišao je Livakoviću i mirno pogodio za - 1:0. No Dinamo ima svoj dragulj, Danija Olma, u kojeg se uvijek može pouzdati. Španjolac je i na ovoj utakmici imao nekoliko fantastičnih poteza, a u 25. minuti pogodio je za 1:1. Mislav Oršić probio je lijevu stranu i dodao na prvu stativu Olmu, a on se majstorski riješio protivničkog stopera i mirno zabio pokraj nemoćnog Pjatova. Sa 1:1 otišlo se na odmor, a Dinamo je u 50. minuti mogao do vostva. Oršić je uzelo loptu na svojoj polovici i prošao tri igrača Šahtara, prišao je k petercu i pucao prema vratima, ali pogodio je stativu. Lopta se vratila do Olma koji je bio sam na 25 metara od gola i potegnuo iz prve, ali je Andrij Pjatov čudesno obranio. Nakon sjajnog poteza, stigla je glupost domaćeg vratar. U 59. minuti je napravio nevjerojatnu pogrešku i u svom kaznenom prostoru hrvačkim zahvatom srušio Gavranovića i sudac Antonio Mateu nije imao dvojbi. Domaći nogometaši su se bunili, ali Mateu je pokazao na 11 metara. Nakon potvrde iz VAR sobe loptu na bijelu točku stavio je Oršić i preciznim udarcem pogodio za 1:2 i slavlje dinamovaca. No hladan tuš za goste je stigao u 75. minuti, nakon proigravanja Patricka joker s klupe Dodo prevario je cijelu obranu Dinama i pogodio za izjednačenje. I onda meč-lopta za Dinamo u 90. minuti, no Olmo je pogodio vratnicu, koja je zaustavila veliko zagrebačko slavlje. Eh te vratnice na stadionu Metalist!

U drugoj utakmici C skupine kasnije sinić su igrali Manchester City i Atalanta. I. Li.