PRVA ŽNL VUKOVARSKO-SRIJEMSKA

Dilj jedini slavio kao gost
Objavljeno 17. rujna, 2018.
Najbliži pratnji Vinkovčanima su Jarminčani i Vrbanjci. Borinci su remizirali kod kuće, dok je Vrbanja minimalno slavila

Jedina momčad koja je u šestom kolu Prve vukovarsko-srijemske lige ostvarila pobjedu na gostovanju bio je vinkovački Dilj. Oni su tako zadržali vodeće mjesto na tablici, a i dalje su neporažena momčad, s pet pobjeda i jednim remijem.

Vinkovčani su nakon pobjede u Cerni protiv Tomislava na tri boda do najbliže pratnje. Nisu imali laku zadaću u Cerni, domaći su prvo poluvrijeme uspješno odolijevali vodećem sastavu lige, ali su u drugom pokleknuli u svega pet minuta kada su primili dva pogotka. Strijelci za Dilj bili su Eugen Mihovil Bošnjak u 64. i pet minuta kasnije Marko Terzić, koji je tako zapečatio sudbinu domaćina.
Najbliža pratnja Dilju su Jarminčani i Vrbanjci. U Jarmini je odigrana uzbudljiva utakmica s dosta rezultatskih preokreta. Sve se događalo u drugom poluvremenu nakon što je prvo završilo miroljubivo bez pogodaka. U 59. minuti goste iz Komletinaca u vodstvo je doveo Renato Krajčir, da bi tri minute kasnije rezultat poravnao Marin Ležaić. Nova promjena rezultata dogodila se u 71. minuti kada je Borince u vodstvo doveo Mihael Dumbovečak, a konačan rezultat postignut je s bijele točke nakon dosuđene najstrože kazne, a rezultat je poravnao Marijan Marinović. Nakon dosuđenog jedanaesterca došlo je do naguravanja suca, a zbog toga je iz igre isključen domaći igrač Mario Rožić. Minimalno pobjedom nad Mladosti iz Vođinaca Vrbanja je s četvrtog mjesta skočila na treće, a zadržali su tri boda "minusa" u odnosu na Dilj. jedini pogodak tri boda vrijedan za Vrbanjce postigao je Tursunović u 72. minuti. Neizvjesnu i punu preokreta utakmicu odigrale su u Starim Jankovcima momčadi Hašk-Sokola i Negoslavaca. Poveo je domaćin već u prvoj minuti pogotkom Josipa Mitrovića, a devet minuta kasnije rezultat je poravnao Slobodan Tripunović. U 36. minuti gosti postižu drugi pogodak nakon dosuđenog jedanaesterca koji je u pogodak pretvorio Miloš Mišić. Pet minuta kasnije, također iz jedanaesterca, rezultat na 2:2 poravnava Mario Lučić. Pogodak za tri boda domaćina postigao je ponovo Josip Mitrović ostavivši tako Negoslavčane na samom začelju tablice.
Antun Grgić
SLAVONIJA*2*(1)

ZRINSKI*1*(0)

SOLJANI - Igralište NK Slavonija. Tomislav Šiklić (Županja). STRIJELCI: 1:0 Lazar (36), 2:0 Lazar (46), 2:1 S. Naglić (87).

SLAVONIJA: Žderić, Bušić, Kalistović (od 43. Tadić), Salatović, Tufegdžić (od 73. Stiba), Mićanović, Lazar (od 90. Vukoja), Janjić (od 62. Mičić), Lamešić (od 87. Lucović), Gvozdić, Josipović.

ZRINSKI: I. Lešić, Čolić, M. Prgić, Vidović (od 61. L. Lešić), Džafić, Jakšić (od 61. Babogredac), S. Naglić, Kurilj (od 71. T. Lešić), J. Naglić (od 71. Mišić), Kvesić, Nospak. Trener: Drago Trojan
HAŠK-SOKOL*3*(2)

NEGOSLAVCI*2*(2)

STARI JANKOVCI - Igralište "Gatina". Sudac: Miroslav Šormaz (Bobota).

STRIJELCI: 1:0 Mitrović (1), 1:1 Tripunović (12), 1:2 Mišić (36-11m), 2:2 M. Lučić (41-11m), 3:2 Mitrović (60).

HAŠK-SOKOL: Morovičanin, S. Petrušić (od 46. Šimunović), Jurišić, M. Lučić, Jurić, Majstorović, L. Kujadin (od 77. D. Jakovljević), D. Kujadin, Mitrović, D. Lučić, D. Jakovljević (od 86. Poljak). Trener: Ivica Lukić.

NEGOSLAVCI: Božočković, Teofilović, Planinac, Rakić, Grumić, Dević, Ćora (od 46. Vidaković), Tripunović, Jurišin (od 77. Šekuljica), Mišić, Ivković.Trener: Vjekoslav Karaula
SLADORANA*2*(0)

FRUŠKOGORAC*0*(0)

ŽUPANJA - Igralište RNK Sladorana. Sudac: Antonio Sabljić (Otok). STRIJELCI: 1:0 Pejaković (68), 2:0 B. Bukva (72).

SLADORANA: Ošolić, B. Bukva, Čavlović, Oreč (od 53. Perikić), Ružić, Pejaković (od 77. Spajić), E. Bukva (od 69. Šalić), Komljenović, Pejčić (od 60. Jozić), Leutar (od 53. Lukačević), Matić. Trener: Andrija Besek.

FRUŠKOGORAC: G. Knežević, Rimar, Čolak (od 67. Faletar), Boban, Ljubić, Đaković, Tadić, K. Poje, Jurina, M. Pole, Topić (od 60. Boban). Trener: Kruno Đerđ
SLAVONAC (G)*2*(2)

BORAC*0*(0)

GRADIŠTE - Igralište LJese. Sudac: Stjepan Barnjak (Otok).STRIJELCI: 1:0 Mikulić (5), 2:0 V. Blažević (45).

SLAVONAC (G): Starčević, Šitum (od 58. Josipović), Puškarić (od 63. Karlušić), Mikulić, Bule, M. Blažević (od 52. Perak), Ivanšić, Galović, Ilić, Hodak, V. Blažević.

BORAC: Geljić, Miličević, Kalistović (od 46. Ugljarević), Nekić (od 58. Brkić), Đonlić (od 82. Androšević), Lipinčić, Margić, Romanić (od 68. Petrović), Lovrić (od 12. Lamešić), Mandić, Rusi. Trener: Adnan Junuzović.
TOMISLAV*0*(0)

DILJ*2*(0)

CERNA - Igralište "Goran Šimunac". Sudac: Predrag Kaurin (Prkovci).

STRIJELCI: 0:1 E.M. Bošnjak (64), 0:2 Terzić (69).

TOMISLAV: Da. Kuterovac, D. Cindrić (od 46. Đurić), Vaslovik, M. Cindrić, Šimunac, Krezo (od 73. Boričić), Jančić, Do. Kuterovac, Zirdum (od 66. Križak), Jakšić, Stepić (od 77. Dretvić). Trener: Mirko Godanj.

DILJ: Kelava, Ilić, Radić, Čulo (os 66. Rožić), Banovac, Stanić (od 84. M. Bošnjak), Terzić (od 90. Jureta), Markanović (od 66. Raguš), Dogan, I. Bošnjak (od 90. Živocki), E.M. Bošnjak. Trener: Dejan Pavličić
BORINCI*2*(0)

SLAVONAC (K)*2*(0)

JARMINA - Igralište NK Borinci. Sudac: Igor Mečić (Vinkovci). STRIJELCI: 0:1 Krajčir (59), 1:1 M. Ležaić (62), 2:1 Dumbovečak (71), 2:2 Marinović (88-11m).

BORINCI: Da. Prišćan, Netinger, Do. Prišćan, Šušković (od 60. Dumbovečak), M. Ležaić, Babić, D. Ležaić (od 65. Culi), Culi (od 70. Rožić), Ileković, Novoselac, Merkaš. Trener: Zlatko Mihin

SLAVONAC (K): Gotovac, Petrov (od 44. Kiralj), Cvijanović (od 75. Mareljić), Pavičić, Zec, I. Đoić, Krajčir, Marinović, Martinković, Komljenović, T. Đoić. Trener: Mario Đurković
VRBANJA*1*(0)

MLADOST*0*(0)

VRBANJA - Igralište "Željko Čekić". Sudac: Ivan Menđušić (Vinkovci). STRIJELCI: 1:0 Tursunović (72).

VRBANJA: Purić, Sučić, Brkić, Kalistović (od 82. Vincetić), Matijević (od 29. Iljić), F. Zadro, Dakić, Matijević, Tursunović, Nikoljačić (od 75. Ždravac), A. Zadro (od 90. I. Zadro). Trener: Milan Matijević

MLADOST: Petrović, Bošnjaković, Juroš, Bekavac, Crepić (od 73. Faletar), Kos, Ćuk, D. Lajtman, Zubić, Ljaljić (od 21. F. Lajtman), Blekić. Trener: Ivan Hodak.
VIDOR-MATIJEVIĆ*1*(0)

BRŠADIN*1*(1)

SRIJEMSKE LAZE - Igralište NK Vidor. Sudac: Tihomir Škrobo (Otok). STRIJELCI: 0:1 Kostelnik (42), 1:1 Mustapić (81).

VIDOR-MATIJEVIĆ: Vasiljević, G. Lošić (od 59. M. Lošić), Mi. Mustapić, Aperlić, Kovačević, Jovanović, Vezirović, Šekuljica, Kukić (od 54. Ml. Mustapič), Čujo, Gašić.Trener: Dražen Rapić

BRŠADIN: Minić, Ristić, Kostelnik, Vuletić, A. Čalić, V. Čalić, Radovanović (od 59. Vajić), Kovačević, Ulemek (od 78. Stanić), Popović, Pejin.Trener: Radenko Vranješević