PRVA HRL SJEVER (M)

Osijek tri sekunde dijelile od pobjede
Objavljeno 17. travnja, 2018.

Rukometaše Osijeka samo su tri sekunde dijelile od pobjede protiv Ivanića koji je na kraju ipak odnio bod iz Zrinjevca, iako je cijeli susret bio u rezultatskom zaostatku. Vodili su Osječani sve preostalo vrijeme ne dopustivši gostima ni izjednačenje. Već u 5. minuti domaći su rukometaši stekli osjetniju prednost (4:1), koju su potom bez većih iskušenja održavali. Poveli su i s četiri pogotka viška (10:6), a na odmor su otišli s najvećih “plus pet” (17:12). Ni u nastavku se situacija na parketu nije promijenila, Osijek je održavao tri-četiri pogotka viška i činilo se kako mu deveta prvenstvena pobjeda ne može izmaknuti. U posljednje tri minute Osijek je ušao s vodstvom 26:23, ali mu to nije bilo dovoljno. Pri rezultatu 26:25 u 59. minuti Pleša je obranio sedmerac do tada nepogrešivom Repušiću, a potom je samo tri sekunde prije kraja Bunjevac pogodio za jedino izjednačenje na utakmici, a time i bod gostima. U slavonskom ogledu Viro Virovitica bez problema je osvojilo bodove protiv posljednjeplasirane Nove Gradiške svladavši je s deset golova razlike, dok je Đakovo poraženo na gostovanju kod lidera Rudara (28:35). G. Roguljić

Osijek              26  (17)
Ivanić               26  (12)

OSIJEK - Dvorana Zrinjevac. Gledatelja: 100. Suci: Miljenko Medved i Matko Murić (oba Varaždin).

OSIJEK: Kolar (8+1), Pavlović 1, Kopić 1, Edl, Vuković 2, Ninaj 2, Cickai, Kuže 1, Goluža, Repušić 8, Horvat, Bolanča 2, Barić 3, Radović 3, Markušev, Grizelj 3.

IVANIĆ: Pleša (10+1), Iveković, Vidaković 2, Perković, Štefanović 3, Lovrić 1, Bunjevac 6 (1), D. Lukačec 2, Čuljat 3, Zajec, Glumac 4, L. Lukačec 5 (3).

SEDMERCI: Osijek 1 (0), Ivanić 5 (4); ISKLJUČENJA: Osijek 10 minuta (Kopić 2, Goluža 2, Bolanča 2, Barić 2, Radović 2), Ivanić 12 minuta (Čuljat 2+2, Štefanović 2, Lovrić 2, Bunjevac 2, Zajec 2).

Rezultati 23. kola: Viro Virovitica - Nova Gradiška 34:24, Moslavina - Garešnica 35:23, Medveščak Zg - KTC 34:36, Osijek - Ivanić 26:26, Bjelovar - Vidovec 35:28, Rudar - Đakovo 35:28. PPD Zagreb 2 - Maksimir Pastela igrat će danas.