PRVA ŽUPANIJSKA LIGA VUKOVARSKO-SRIJEMSKA - 4. KOLO

HAŠK Sokol iskoristio Tomislavov kiks
Objavljeno 16. rujna, 2014.

Neočekivani poraz doživio je dosadašnji lider prvenstva Prve županijske lige vukovarsko-srijemske Tomislav iz Cerne protiv Dilja, u Vinkovcima. Odmah treba spomenuti kako u momčadi Ceranaca nije bilo Tomislava Pavličića, “turbo” strijelca iz prva tri kola. Bez obzira na to poraz je ipak neočekivan, s obzirom na prikazane igre momčadi iz Cerne u prva tri kola. Ceranci su poveli u 13. minuti pogotkom Ivana Stepića, ali tada su i stali. Vinkovčani su s tri pogotka okrenuli rezultat u svoju korist i u končanici upisali prvu pobjedu i to protiv dotadašnjeg lidera. Pogotke za Dilj postigli su Ivan Vuković (25), Edi Hibeljić (58) i Kristijan Mrkonjić (84), tek što je ušao u igru. Ceranci su preko Dragana Ivančića u 90. minuti smanjili na 3:2. Tako je na prvo mjesto izbila momčad HAŠK Sokola koja je s visokih 4:0 svladala Vidor Matijević.

Nakon pobjede u prošlom kolu od 4:1 na svom terenu nogometaši RAŠK-a iz Rajevog Sela, opet su na svom terenu doživjeli debakl. Ovaj put poraz im je nanijela Šokadija iz Babine Grede. Katastrofalan poraz domaćina nagovijestio je već u sedmoj minuti Mato Lukačević da bi potom hat-trickom mrežu RAŠK-a nastavio puniti Željko Madžarević (13. 15. i 37.). Malu nadu u bolji rezultat otvorio je Mladen Crnov svojim pogotkom u 40. minuti, ali četiri minute kasnije i takvu je nadu opet ugasio Željko Madžarević svojim četvrtim pogotkom. S još dva pogotka Babogredci su napunili mrežu domaćina do konačnih 7:1, a pogotke su postigli David Šošić u 52. i Igor Vuković u 86. minuti. Osim Šokadije, pobjede na gostovanjima ostvarili su Sladorana u Šiškovcima protiv Budućnosti 3:4, Frankopan u Mirkovcima protiv Hrvatskog sokola 1:2. A. Grgić

DILJ                                            3  (1)
TOMISLAV                                2  (1)

VINKOVCI - Igralište Dilja. Sudac: Mario Živković (Vukovar). Pomoćnici: Zdenko Feltan (Ilok) i Veljko Lukić (Vukovar). Strijelci: 0:1 Stepić (13), 1:1 Vuković (25), 2:1 Hibeljić (58), 3:1 Mrkonjić (84), 3:2 Ivančić (90).

DILJ: Kelava, Ileković (od 46. Mijatović), Jukić, Hibeljić (od 77. Vinković), Raguž, Puljić, Mišić, Bošnjak (od 81. Mrkonjić), Vuković, Brajković (od 77. Banovac), Rožić (od 70. Djukez). Trener: Ilija Djedović

TOMISLAV: A. Đurić, S. Đurić, Jakšić, Grigić, Hrgota (od 52. Kuterovac), Rajković, Bartulović, T. Stepić, Kuzmanović, Brnada (od 70. Kuterovac), I. Stepić (od 61. Ivančić). Trener: Zvonko Rohaček.

Rezultati 4. kola

Budućnost - Sladorana 3:4, Hrvatski sokol - Frankopan 1:2, Dilj - Tomislav 3:2, Radnički - Mladost 1:0, Sloga - Slavonac 3:0, Hašk-Sokol - Vidor-Matijević 4:0, RAŠK - Šokadija 1:7.

Raspored 5. kola, 20/21. 09. 2014: Šokadija - Budućnost, Vidor-Matijević - RAŠK, Slavonac - Hašk-Sokol, Mladost - Sloga, Tomislav - Radnički, Frankopan - Dilj, Sladorana - Hrvatski sokol.