SJAJAN USPJEH KUGLAČA KONIKOM OSIJEKA

Matko Bulka osvojio drugi Svjetski kup
Objavljeno 10. veljače, 2013.

OSIJEK - Odlične kuglačke vijesti stižu iz Mađarske. Matko Bulka, član Konikom Osijeka, osvojio je pojedinačni Svjetski kup u Zalaegerszegu! U dva natjecateljska dana, Đurđenovčanin je nanizao četiri pobjede i po drugi put (nakon 2007.) osvojio ovo prestižno natjecanje. U finalu, Matko je jučer bio bolji od domaće uzdanice, Norberta Kissa sa 4:0 (615:572), a prije toga je u polufinalu uzeo mjeru Srbinu Čongoru Baranjiju (3:1, 629:578). Svoj pobjednički put u subotu je započeo protiv Talijana Wolfganga Blaasa (3:1, 579:542), dok je u 2. kolu nadvisio Čeha Jaroslava Hazvu s 3:1 (614:563). Bravo, Matko!

Nažalost, njegov klupski kolega Mario Mušanić nije se proslavio, zaustavljen je već u 1. kolu od Austrijanca Lukasa Hubera (3:1, 606:563). Naše obje seniorke poražene su odmah na startu. Od Snježane Kramar bolja je bila Slovakinja Katarina Valigurova (2,5:1,5, 528:508), dok je Marijana Liović izgubila od Poljakinje Kinge Konope (2:2, 538:524). Pobjednica je Slovenka Eva Sajko, u finalu je slavila protiv Mađarice Anite Mehez (3:1, 509:521).

Osim Bulke, medalju je osvojio i naš junior Hrvoje Marinović, koji je u polufinalu zaustavljen od kasnijeg pobjednika, Srbina Igora Kovačevića (1:3, 533:554). Kod juniorki, najbolja je Čehinja Renata Navrkalova. N. Benčina