Osječani ponovno na natjecanju najboljih

U POREČU ODRŽANA ZAVRŠNICA PRVENSTVA ŠKOLSKIH SPORTSKIH DRUŠTAVA HRVATSKE

Čak četiri ženska slavonska sastava prvakinje Hrvatske

STOJAN BJELAJAC I OSJEČKI ŠPORTSKI SAVEZ GLUHIH NAJBOLJI SU SPORTAŠ I KOLEKTIV OSOBA S INVALIDITETOM

Rekorderi u širenju optimizma

Pomladak Badmintonskog kluba Osijek, kadeti i juniori, nakon nekoliko godina pauze ponovno su nastupili na Kupu Hrvatske. Turnir drugog kruga Kupa održan je u Čakovcu, a nastupilo je više od stotinjak natjecatelja u četiri dobne konkurencije. Među mlađim juniorima boje Osijeka branili su Domagoj Horvat i Tomislav Tobijas. Horvat je natjecanje završio na desetom, a Tobijas 12. mjestu. Osječani su imali četvero predstavnika u konkurenciji U-15 (kadeti). Luka Vilić je bio jedini u muškoj konkurenciji i zauzeo je 14. mjesto, a kod djevojaka je Tea Janjić bila 12., Alma Đurček 14., a Valentina Đurček 17. U igri mješovitih parova Vilić i Valentina Đurček osvojili su osmo mjesto.

U Čakovcu su nastupili mladi badmintonaši, ali i veterani. Voditelj osječke ekipe Zlatko Veber je u singlu zauzeo 14. poziciju, a u igri parova s domaćim igračem Goranom Rožmanom je bio šesti. Sljedeći turnir Kupa Hrvatske za mlade badmintonaše je početkom veljače sjedeće godine u Zagrebu. (I. Li.)