TURNIR IZ MASTERS SERIJE 1000 U MIAMIJU

Donna preskočila Pliškovu u 1. kolu
Objavljeno 21. ožujka, 2024.
Osječanka Donna Vekić plasirala se u 2. kolo WTA turnira iz Masters serije 1000 u Miamiju nakon što je pobijedila Čehinju Karolinu Pliškovu sa 6:4, 2:6, 6:2. Bio je to njihov deseti susret i treća pobjeda Hrvatice, trenutačno 34. tenisačice svijeta. Vekić je loše otvorila meč protiv 31-godišnje Čehinje, izgubila je prva dva gema, no uspjela je osvojiti iduća dva za izjednačenje. Do 4:4 obje su tenisačice držale svoje servise, a tada je 27-godišnja hrvatska tenisačica napravila break za 5:4, a potom obranila svoj servis za dobivanje prvog seta. Donna je potom pala, Čehinja je to iskoristila, ali u trećem setu više nije mogla parirati Osječanki. Donnu u drugom kolu čeka 29-godišnja Ruskinja Ekaterina Aleksandrova, koja je kao 14. nositeljica bila slobodna u prvom kolu. Do sada su igrale četiri puta međusobno i rezultat je izjednačen. Druga hrvatska predstavnica u Miamiju, Petra Martić, rano se oprostila od turnira. Poražena je u prvom kolu od Amerikanke Claire Liu s uvjerljivih 6:4, 6:1.