SKIJANJE

Filip Zubčić krenuo je 9. mjestom
Objavljeno 24. listopada, 2021.
Hrvatski skijaš Filip Zubčić zauzeo je deveto mjesto u veleslalomu u Söldenu, u prvoj utrci nove sezone Svjetskog kupa koja je vožena u nedjelju, a pobijedio je Švicarac Marco Odermatt. Odermatt je do pobjede došao s vremenom 2:05.94, drugi je bio najbrži u prvoj vožnji, Austrijanac Roland Leitinger sa sedam stotinki zaostatka (2:06.01), a treći Slovenac Žan Kranjec sa deset stotinki slabijim vremenom (2:06.04). Zaostatak Zubčića za pobjednikom iznosio je 89 stotinki (2:06.83). Naš skijaš je nakon prve vožnje bio osmi, u drugoj je bila želja popraviti plasman i napasti vrh poretka, no na kraju je završio kao deveti, a to mu je najbolji plasman u karijeri na otvaranju Svjetskog kupa u Söldenu. Sljedeća utrka Svjetskog skijaškog kupa na rasporedu je u studenom i vozi se u Leviju u Finskoj. I.Li.