NEXE u borbi za trofej
Kupa ostao bez snage
Objavljeno 20. lipnja, 2021.
Rukometaši PPD Zagreba i ove su godine osvajači dvostruke krune. NEXE na završnicu u Poreču stigao u oslabljenom sastavu

I dalje ništa novo u hrvatskom rukometu. PPD Zagreb ponovno je osvajač dvostruke krune. Naslovu prvaka Hrvatske dodao je i trofej Kupa nakon pobjede nad NEXE-om u finalu u Poreču sa 26:21.

NEXE u svom četvrtom finalu Kupa nije uspio doći do prvog trofeja. "Gromovi" su u Poreč na završni turnir stigli u oslabljenom sastavu, što se itekako vidjelo u finalu, posebice u drugom poluvremenu.

Nedostajala četvorica

Dugačka, produžena, administrativno prekidana sezona ostavila je traga na momčadi NEXE-a. Uoči završnog turnira Kupa Hrvatske ozlijedila su se čak četiri igrača. Nije bilo Aleksandra Bakića, Matea Rodina, vratara Mihaila Radovanovića i iskusnog Janka Kevića, što je od svega bio i najveći hendikep za "gromove". Ovakve utakmice kao stvorene su za iskusne "španere" kao što je Kević. NEXE je odigrao vrlo dobro prvo poluvrijeme, u kojemu je ipak imao šest-sedam minuta kriznog razdoblja. U 19. minuti Živan Pešić je na crti, nakon asistencije Tomislava Severeca, koji je prethodno zabio lijep pogodak izvana, donio NEXE-u vodstvo od 11:9. Prije toga u nekoliko navrata novi (stari) viceprvaci Hrvatske imali su nekoliko puta vodstvo od jedan razlike. Slijedio je taj neobjašnjiv pad. Bez pogotka NEXE je bio sedam minuta, a u tom periodu PPD Zagreb ostvario je seriju od 5-0 i stigao do prednosti od tri razlike (14:11). Crnu seriju NEXE-a prekinuo je Saša Barišić-Jaman iz sedmerca, kojem je potom vratar PPD Zagreba Todor Jandrić skinuo sedmerac. NEXE ne posustaje, Vida je pogodio s desnog krila i "isposlovao" isključenje Mrakovčića, a Jaganjac "topom" na ulasku u posljednju ruku vraća NEXE-u izjednačenje. Na odmor se ipak otišlo s prednosti PPD Zagreba. Mrakovčić je pogodio iz sedmerca, nismo baš sigurni je li Markušić prethodno načinio prekršaj.

Pad u nastavku

Kako Našičani ostaju bez snage, bilo je vidljivo već u prvim minutama drugog poluvremena. U 38. minuti Matanović je pogodio s desnog krila, lako su se "zagrebaši" prebrojili u napadu s igračem više za vodstvo od 19:15. Slijedile su brojne tehničke pogreške NEXE-a, brzopletost i dekoncentriranost u napadu, što je sve bio plod akumuliranog umora. Vratar Moreno Car bio je odličan, ali njegovi su suigrači jednostavno ostali bez goriva. PPD Zagrebu ovo je već 27. naslov pobjednika Kupa. Oba naša najbolja sastava u sljedeću sezonu ući će s promjenama u momčadi. PPD Zagreb, vjerujemo, neće se više blamirati u Ligi prvaka, a NEXE traži novi iskorak. U ovo vrijeme sljedeće godine možda konačno osvoji i trofej! n

Krešimir Lacković
PPD ZAGREB *26 (15)

NEXE *21 (14)

POREČ – Dvorana Žatika. Suci: Boris Milošević i Matija Gubica (Osijek)

PPD ZAGREB: Ristanović, Jandrić (8+2), Vistorop, Mrakovčić 7(4), Mandić 6, Burić 2, Srna, Obradović, Stojnić, Kraljević, Laljek, Matanović 1, Ravnić, Hrstić 3, Leimeter i Vlah 7

NEXE: Car (13+1), Vešligaj, Mileta 1, Mrđenović, Barišić-Jaman 2(2), Buvinić, Jelinić 2, Vida 3, Manci-Mičević, Blažević, Severec 2, Pešić 1, Tomić 3, Jaganjac 4, Markušić 1 i Pribetić 2

SEDMERCI: PPD Zagreb 5(4), NEXE 2(2); ISKLJUČENJA: PPD Zagreb 8 minuta (Stojnić 2+2, Ravnić 2, Mrakovčić 2), NEXE 12 minuta (Mrđenović 2+2, Jaganjac 2, Mileta 2, Pešić 2, Tomić 2)