SERIE A

Fantastičan gol Rebića, domaća pobjeda Milana
Objavljeno 19. travnja, 2021.
U susretu 31. kola talijanskog nogometnog prvenstva Milan je na San Siru pobijedio Genou sa 2:1, a prvi pogodak za "Rossonere" zabio je hrvatski reprezentativac Ante Rebić.

Zanimljivo, bila je to utakmica u kojoj su nastupila čak četiri hrvatska nogometaša - Rebić i Mario Mandžukić u domaćim redovima te Milan Badelj i Marko Pjaca za Genou. Milan je poveo u 13. minuti sjajnim Rebićevim golom, koji je pogodio lijevom nogom s ruba kaznenog prostora u suprotni kut vratara Genoe. To je Rebićev sedmi ovosezonski gol. Izjednačio je Mattia Destro u 37. minuti 11. golom ove sezone, a pogodak odluke zabio je Gianluca Scamacca u 68. minuti, on je loptu poslao u vlastitu mrežu. Milan je izveo korner, a Scamacca je loše reagirao postigavši autogol. Napadaču Genoe u skoku je zasmetao Mandžukić, koji je u igru ušao šest minuta prije. Kod Genoe je od prve minute igrao Milan Badelj, a u 57. minuti u igru je ušao Marko Pjaca. Inače, ovo je prva domaća pobjeda Milana od veljače te je ostao na drugom mjestu tablice sa 66 bodova.