TREĆA HNL “ISTOK”

Kutjevčani opet zasjeli na vrh
Objavljeno 23. listopada, 2019.
Nakon desetog kola na vrhu ljestvice trećeligaškog "istoka" došlo je do smjene. Poraz Slavonije u Županji protiv Graničara iskoristila je momčad Kutjeva koja je na svome travnjaku svladala posljednji Vukovar 1991 i zasjela na čelnu poziciju.

Nogometaši Graničara u drugom su poluvremenu "razmontirali" do prošlog tjedna lidera prvenstva i s obzirom na prikazanu igru gosti iz Požege mogu biti zadovoljni što su poraženi samo s dva pogotka razlike (4:2). Kutjevčani, pak, nisu odigrali svoju najbolju partiju, ali i nešto skromnije izdanje bilo im je dovoljno za poslati kući Vukovarce praznih ruku. S nova tri boda Kutjevčani su se vratili na vrh poretka. Čepin ove sezone igra toplo-hladno, ali u Ivankovu je bio u sjajnom izdaju i srušio Bedem s 3:1. U Ivankovu gosti ne osvajaju lako bodove, ali "zeleni" iz Čepina nisu imali taj problem. Čepinčani su poveli u 38. minuti, domaćin je u drugom poluvremenu preko Koledića uspio izjednačiti, ali su Ivankovčani na samom kraju susreta bili dekoncentrirani i dopustili gostima da im postignu još dva pogotka. Momčad Davora Rupnika na svome je travnjaku u Belišću uvjerljivo svladala Slogu iz Nove Gradiške (4:0), a da je bilo koncentracije i više prisebnosti u završnici gosti su mogli i teže stradati. Belišćani su ovom pobjedom ostali za petama trima vodećima momčadima. U Slavonskom Brodu Marsonia je teškom mukom slomila NAŠK i na kraju minimalno slavila. Gosti su se orijentirali na obranu i dobro su čuvali svoja vrata, ali Karlo Baričević je u 65. minuti našao način kako probiti našički bedem, i taj jedan pogodak bio je dovoljan da pun plijen ostane pokraj Save. Zrinski je bez većih problema sredio Vuteks-Slogu, a osim Čepina gostujuću pobjedu je ostvarila i momčad Đakovo Croatije koju je s klupe prvi put vodio novi trener Hrvoje Bušić. Đakovčani su slavili kod Slavonije. Na jelisavačkoj Koreji palo je pet pogodaka, četiri su postigli domaći igrači Vihora i uvjerljivo svladali Oriolik.
A. Grgić
Rezultati 10. kola
Zrinski - Vuteks-Sloga 3:0, Belišće - Sloga NG 4:0, Graničar - Slavonija 4:2, Vihor - Oriolik 4:1, Marsonia - NAŠK 1:0, Slavija - Đakovo Croatia 1:2, Bedem - Čepin 1:3, Kutjevo - Vukovar 1991 2:0.

16. Vukovar 1991       10       0       1       9       3:20       1

U 11. kolu sastaju se: Vukovar 1991 - Zrinski, Čepin - Kutjevo, Đakovo Croatia - Bedem, NAŠK - Slavija, Oriolik - Marsonia, Slavonija - Vihor, Sloga NG - Graničar, Vuteks-Sloga - Belišće.
STRIJELCI
13 pogodaka: Pavlović (Vihor)

8 pogodaka: Bungić (Čepin)

7 pogodaka: Jakešević (Kutjevo), Žuljević (Slavonija)

6 pogodaka: Banić (Kutjevo), Firmino (NAŠK), Gelo (Čepin), Grgačević (Đakovo CRO), Kukučka (Zrinski), Marjanović (Sloga NG)

5 pogodaka: Dorić (Slavija), Mijić (Oriolik), Mišić (Marsonia)

4 pogotka: Agatić (Belišće), Koledić (Bedem), Mrdeša (Bedem), Nikolić (Slavija)