BSK REMIZIRAO SA ZADROM

Bjelobrđanima trebali svi bodovi, na kraju se morali zadovoljiti jednim
Objavljeno 25. ožujka, 2019.
Zadrani su zasluženo odnijeli kući bod, a uz nešto više koncentracije mogli su i s kompletnim plijenom napustiti istok Hrvatske. Ambiciozno su došli u Bijelo Brdo, gdje su uvodnih 20-ak minuta djelovali organiziranije. Promjenu odnosa na terenu najavio je Ilić u 22. minuti izvevši slobodnjak s 25 metara, poslavši loptu preko lijevog gornjeg kuta gostujućih vrata. Tri minute potom Ištvanić je na desnoj strani u protivničkom šesnaestercu primio dubinsku loptu i zatim uputio ne previše jak prizemni udarac u bliži kut, a lopta je prošla ispod zadarskog vratara Bendera i završila u mreži - 1:0. U 30. minuti Čikvar je na lijevoj strani neoprezno srušio Pranića, a obećavajuću situaciju upropastio Zdrilić šutiravši u domaći zid. Bjelobrđani su ponovno zaprijetili u 32. minuti, kada je Čikvar prošao po desnoj strani i vratio na 16 metara, odakle je Mlakić loptu poslao pokraj desne vratnice. Tri minute potom ubačenu prizemnu loptu zdesna od Žderića u domaćem šesneaestercu prihvatio je Jerbić i s 12 metara iz okreta šutirao u lijevi donji kut, kamo se bacio vratar Ilinčić te zaustavio neugodan udarac.
Bjelobrđani su opasno živjeli početkom nastavka, kada ih je u tri navrata spašavao Ilinčić. U 48. minuti Muić se zdesna prošetao kroz "žuto-plavu" obranu te vratio na 11 metara do natrčalog Repića, čiji je prizemni udarac u lijevi kut BSK-ov čuvar mreže paradom zaustavio. Šezdesetak sekundi poslije prijetio je zdesna i Jurić, ali se Ilinčić nije dao iznenaditi, slično kao u 51. minuti, kada je slijeva šutirao Begić. Tri minute nakon toga po lijevoj je strani pobjegao Mlakić i zatim s ruba šesnaesterca šutirao preko vrata. Domaća su bila otključana u 62. minuti, nakon što je Pranić slijeva ubacio aut na prvu vratnicu, a lopta prošla na drugu stranu, gdje je pritrčao Llanos i iz blizine pogodio mrežu - 1:1. Gosti su do novog pogotka mogli u 77. minuti, ali je Ilinčić tada obranio neugodan prizemni udarac Repića sa 16 metara. Završnica je protekla u nastojanjima domaćih za postizanje drugog pogotka, čemu je najbliži bio Popović u sudačkoj nadoknadi. D.Lekšan
BSK*1 (1)

ZADAR*1 (0)

BIJEO BRDO - Stadion BSK-a. Vrijeme: sunčano. Teren: dobar. Gledatelja: 400. Sudac: Tomislav Bionda (Zaprešić) 7,5. Strijelci: 1:0 Ištvanić (25), 1:1 Llanos (62). Žuti kartoni: Čikvar, Žigri (BSK), Jerbić, Žderić, Ikić i Repić (Zadar). Crvenih kartona nije bilo.

BSK: Ilinčić 7,5, Ištvanić 6,5, Periša 6,5, Majtanić 6,5, Gvozdenović 6,5, Ilić 6 (od 65. Žigri 5,5), Anić 6, Kovačić 6 (od 82. Kasač -), Čikvar 6,5, Šimičić 6 (od 74. Popović -), Mlakić 6

ZADAR: Bender 5, Žderić 6,5, Ikić 6, Jerbić 6,5, Pranić 6,5, Muić 6,5 (od 89. Jurjević -), Begić 6,5, Knežević 6 (od 61. Tokić 6), Jurić 6, Zdrilić 5,5 (od 46. Llanos 6,5), Repić 7

IGRAČ UTAKMICE: NIKOLA ILINČIĆ (BSK)
REZULTATI I TABLICA
Rezultati 17. kola: Lučko - Osijek II 1:0, BSK (Bijelo Brdo) - Zadar 1:1, Hajduk II (Split) - Varaždin 1:1, Kustošija (Zagreb) - Solin 0:0, Sesvete - Međimurje (Čakovec) 3:1 i Šibenik - Hrvatski dragovoljac (Zagreb) 2:1. Susret Dugopolje - Dinamo II (Zagreb) odgođen je za 18. travnja.