U LONDONSKOJ O2 ARENI HRVATSKO-SRPSKI OBRAČUN

Marin Čilić protiv Đokovića nema pravo na stare boljke
Objavljeno 16. studenog, 2018.

Marin Čilić napokon je upisao pobjedu na završnom skupu osam najboljih tenisača svijeta. Ove godine četvrti put nastupa na ATP finalu i u srijedu navečer ostvario je tek drugu pobjedu. Drugu u 11 susreta.

Nakon što je na startu skupine "Guga Kuerten" poražen od Aleksandera Zvereva, Čilić je našao pobjedničku formulu i srušio Amerikanca Johna Isnera sa 6:7 (2), 6:3, 6:4 te će večeras od 21 sat put u polufinale tražiti protiv prvog tenisača svijeta, Srbina Novaka Đokovića, koji je s dvije pobjede u prva dva meča već osigurao nastavak natjecanja na Mastersu u londonskoj O2 Areni.

Prvi hrvatski reket nije dobro krenuo, izgubio je prvi set od Isnera i sve je mirisalo na novi poraz. No onda je izvukao najbolje iz sebe i slijedio je preokret. Nije bilo lako, ali piše se pobjeda. U meču s Isnerom Čilića se ponovno borio sa samim sobom, bilo je uspona i padova, oscilacija, upadanja u "crne rupe"...

- Osjećaj je odličan, odigrao sam sjajan meč. Prvi set sam izgubio, Isner je vrlo težak protivnik, pogotovo u dvorani, igra napadački i sjajno servira. Izvukao sam maksimum iz sebe i odigrao fenomenalno drugi i treći set, ušao sam u sjajan ritam na reternu, imao dobrih poteza i presretan sam kako je završilo - komentirao je Čilić.

No večeras ga čeka ponovno strašni i moćni Đoković, protiv kojeg ima negativan skor od 2-16. Protiv prvog tenisača svijeta ne može si dopustiti boljke koje ga već duže muče, skupo bi ga moglo koštati darovanje poena i oscilacije u igri.

- Ovim trijumfom protiv Isnera produžio sam si šanse, no možda mi ni pobjeda u posljednjem meču neće biti dovoljna za ulazak u polufinale. U svakom slučaju, želim odigrati odličan meč bez ikakvih komplikacija i dodatnih razmišljanja i taktiziranja. Pokušat ću se maksimalno koncentrirati i dobiti Đokovića - poručio je hrvatski tenisač,

Isner i Zverev svoj meč igraju u petak u 15 sati i već tada bi mogao biti poznat rasplet skupine "Kuerten". Ako Zverev dobije Isnera, doći će do svoje druge pobjede, a u tom slučaju Čiliću ne igra ni pobjeda protiv Đokovića, jer bi Srbin u tom potencijalnom krugu igrača s dvije pobjede i jednim porazom imao najviše dobivenih setova, jer je Isnera i Zvereva ispratio s lakih 2:0. Čilić je izgubio od Zvereva pa je u krugu iza njega, a može se nadati polufinalu ako pobijedi Đokovića te ako Isner dobije Zvereva. I. Liović