PRVA HRL "SJEVER"

Đakovčani "ispustili" lidera, Osijek na četvrto mjesto
Objavljeno 22. listopada, 2018.
Rukometaši Osijeka produžili su savršen učinak na svom parketu svladavši u 6. kolu Medveščak Zg s 30:29. Do četvrte domaće pobjede Osječani su stigli sačuvavši prednost u neizvjesnoj završnici, u kojoj su Zagrepčani umalo dostigli četiri gola zaostatka. U prvom poluvremenu gosti su u 11. minuti poveli 6:3, no odmah su uzvratili domaćini te se do završnice igralo uglavnom pogodak na pogodak. Na odmor su s dva pogotka prednosti otišli "medvjedi" (16:14), ali su odmah početkom nastavka Osječani preokrenuli te više nisu ispuštali prednost. Ona je u 43. minuti narasla na "plus četiri" (23:19), a toliko je iznosila i u 57. minuti (30:26). Zagrepčani su potom nanizali tri pogotka da bi u posljednjoj minuti najprije domaći Stojnović izgubio loptu, ali mu je onda uzvratio i gostujući Goda probijanjem, pa su oba boda ipak ostala u Osijeku.
Peti uzastopni poraz zabilježilo je Borovo, koje je kod drugoplasirane Viro Virovitice pružilo solidan otpor, ali u tom ritmu nije izdržalo svih 60 minuta. Na odmor se otišlo sa 16:16, da bi u nastavku posljednje izjednačenje bilo 18:18. Potom je ipak presudila kvaliteta Virovitičana, koji su na kraju stigli do uvjerljivog slavlja. Time je Viro Virovitica ostala bodovno izjednačena s vodećim KTC-om koji je teže od očekivanog stigao do bodova kod Đakova (30:29). Štoviše, Đakovčani su propustili nanijeti prvi poraz lideru, protiv kojeg su vodili većim dijelom prvog poluvremena, a na odmor su otišli s "plus tri" (16:13). Nastavak su Križevčani otvorili serijom 5-0, a u 42. minuti vodili su i s 22:19. No, domaćini se nisu predavali, najprije su stigli do izjednačenja (23:23), a u 58. minuti poveli 28:26. No, nije bilo dovoljno, KTC je bio precizniji u završnici te je tako ipak odnio sve bodove iz Đakova. G.R./A.G.
VIRO VIROVITICA*33 (16)

BOROVO*26 (16)

VIROVITICA – SD Tehničke škole. Gledatelja 500. Suci: Dalibor Feletar (Bjelovar) i Igor Rendulić (Kutina).

VIRO VIROVITICA: Meter, Vašarević 9 (4), Smiljčić 5, Rešetar, Štimac, Moslavac 6, Sabo 1, Ig. Gašparović 3, Poljak, Crljenić 3, Starčević, Janjić 3, Iv. Gašparović, Šimić, Smutni, Benko 3.

BOROVO: Polchert, Vuković 1, Šamija, Luketić, Vulić 3, Franić 3, Burazin 1, Radojević 2, Zatezalo 4, Šimatić 8 (3), Parmačević, Barić, Naletilić, Lasić 4.

SEDMERCI: Viro Virovitica 5 (4), Borovo 5 (3); ISKLJUČENJA: Viro Virovitica 4 minute (Moslavac 2, Poljak 2), Borovo 6 minuta (Radojević 2, Zatezalo 2, Parmačević 2).
Osijek*30 (14)

Medveščak*29 (16)

OSIJEK – Sportska dvorana Zrinjevac. Gledatelja: 150. Suci: Ivan Luketić i Lovro Tomović (oba iz Rijeke).

OSIJEK: Kolar (6+1), Pleše 4, Zrno 3, Kuže 3 (1), Marković 3, Jurić 2, Stojnović 1, Čičak 4, Nedić 4 (3), Vešligaj (2+0), Vuković 1, Barić, Kopić, Radović 4, T. Babić 1 i Horvat.

MEDVEŠČAK: Rimac (10+0), M. Babić 3 (1), Vukšić 1, Matić 1, Halužan, Kožarić 2, Pandža 4 (1), Vlašić, Žaja 4, Vusić 10 (1), Goda, Švaljek (1+0), Jonjić, Franjko 2 i Capan 2.

SEDMERCI: Osijek 4 (4), Medveščak 4 (3); ISKLJUČENJA: Osijek 8 minuta (Stojnović 2+2, Kopić 2, Babić 2), Medveščak 10 minuta (Babić 2+2, Vlašić 2, Žaja 2 i Vusić 2 minute).
Đakovo*29 (16)

KTC*30 (13)

ĐAKOVO - GNS dvorana. Gledatelja: 200. Suci: Marko Duspara i Hrvoje Rogić (oba Velika Gorica).

ĐAKOVO: Ostajmer, Božičević 1, Stipić, Kapetan, Ćurić 6, Šimić 1, Bradarić, Goluža 13 (1), Poplašen, Tot, Perlić 6, Klepo 2, Orlović, Perković, Kostić, Jakšić.

KTC: Gošić, Marković 3, Mušlek, Kota, Vučelić 11 (3), Harča, Kemenović, Perajica 9, Hančić, Perak 6, Miklečić 1, Zorko.

SEDMERCI: Đakovo 1 (1), KTC 4 (3); ISKLJUČENJA: Đakovo 8 minuta (Ćurić 2, Šimić 2, Goluža 2, Perlić 2), KTC 4 minute (Marković 2, Harča 2)