PRVA HRVATSKA MALONOGOMETNA LIGA

Splićani iznenadili Osijek Kelme
Objavljeno 19. listopada, 2018.

Neočekivan i neugodan poraz doživjeli su malonogometaši Osijek Kelmea na svom parketu, u dvorani Zrinjevac, od novog prvoligaša Universitasa iz Splita.
Zapravo, konačni rezultat može iznenaditi samo one koji nisu bili u Zrinjevcu, jer su Splićani potpuno zaslužili takav ishod. Igra Osijek Kelmea bila je spora uz previše tehničkih pogrešaka, što su gosti znali iskoristiti. I to pretvoriti u vrijedna tri boda. Susret je za osječku momčad počeo prema planu. Već u trećoj minuti Zvonimir Horvat dobru soloakciju zaključio je preciznim prizemnim udarcem u desni kut – 1:0. Činilo se tada kako domaća momčad neće imati previše problema na putu prema pobjedi, ali su se stvari na terenu vrlo brzo preokrenule za 180 stupnjeva. U sedmoj minuti A. Peša postavio je rolu za Tustonjića, koji je preciznim udarcem pod gredu s osam metara izjednačio - 1:1. Samo tri minute poslije Splićani su iz jednog protunapada, koji je zaključio Šuljić, došli do rezultatskog preokreta - 1:2. Do odmora mogli su gosti još povećati svoju prednost, ali je Bolšec briljantno obranio udarac A. Peše koji su već vidjeli u mreži. No ono što A. Peši nije pošlo za nogom, uspjelo mu je u drugoj minuti nastavka, kada je dugu loptu od Bilića glavom uspio provesti u mrežu zaspalog Bolšeca - 3:2. Međutim, Osječani su rezultatsku neizvjesnost vratili odmah u sljedećem napadu preko Horvata, koji je u 35. minuti mogao zaokružiti i svoj hatt-trick i izjednačiti, ali ga je spriječila vratnica. U završnici utakmice pokušao je Osijek Kelme igrati s letećim vratarom, ali, umjesto izjednačenja, primio je još dva pogotka, što je samo bila potvrda da bodovi odlaze u Split. D. Keler

Suzana Bošnjak
OSIJEK KELME              2  (1)
UNIVERSITAS                5  (2)

OSIJEK – Dvorana Zrinjevac. Gledatelja: 200. Suci: Saša Tomić 7 i Mislav Džeko 7 (oba Zagreb). Strijelci: 1:0 Horvat (3.), 1:1 Tustonjić (7.), 1:2 Šuljić (10.), 1:3 A. Peša (22.), 2:3 Horvat (23.), 2:4 Crnjac (39.), 2:5 Šuljić (40.). Žuti karton: Mijić (Osijek Kelme)

OSIJEK KELME: Bolšec 6,5, Pandurević 5,5, Kajfeš 5,5, Horvat 7, Majić 5,5, Živković, Pavlović, Mijić 5,5, Čosić, Šalaj 5,5, Bartoluci 6, Švitek, Dakić 5,5

UNIVERSITAS: Bilić 7,5, Crnjac 6,5, Grubelić 6,5, D. Peša 6,5, Tunjić 6, Trivković 7, A. Peša 7, Šuljić 7, Tustonjić 7

IGRAČ UTAKMICE: FRANKO BILIĆ (UNIVERSITAS)