KARATE LIGA OB ŽUPANIJE

MAX-u 17 zlata
Objavljeno 14. prosinca, 2017.

Čak 263 karataš(ic)a okupile su se u dvorani Gradski vrt na 2. kolu Otvorene karate lige Osječko-baranjske županije. Na natjecanju je nastupilo 16 klubova iz regije, a u sveukupnom poretku prvo mjesto zauzeo je Karate klub Max Ivankovo, osvojivši 17 zlatnih, deset srebrnih i devet brončanih medalja. Drugo mjesto pripalo je Karate klubu Slavonski Brod koji je osvojio deset zlatnih, pet srebrnih i devet brončanih medalja, dok je na trećem mjestu Karate klub Vukovar s osvojenih šest zlatnih, četiri srebrne i 11 brončanih medalja. Pojedinačno, posebnu pohvalu zaslužili su Leo Poturica i Frano Lovrić, klupski kolege iz Nove Gradiške, koji su u brojnoj konkurenciji kata za mlađe učenike porazili svoje protivnike te zauzeli prvo (Lovrić) i drugo mjesto (Poturica). Također treba pohvaliti Emu Alšić iz Karate kluba Hrvatski sokol, koja je nakon osvojenog prvog mjesta kod cicibanki, također bila najbolja među mlađim učenicama. Posebnu pozornost uvijek plijeni i nastup starijih i iskusnijih natjecatelja. Kata tim Karate kluba Osijek Žito, u sastavu Mia Božinović, Zara Balkić te Nikolina Marošević, zablistale su izvedbom majstorske kate Empi. Pohvalu također zaslužuje Nika Vukomanović iz Karate kluba Nexe, koja je u skupini mlađih kadetkinja u borbama osvojila zlatnu i srebrnu medalju. Za odličnu tehničku izvedbu i eksplozivnost treba istaknuti i Petra Gudelja iz Karate kluba Esseker, koji je u kategoriji mlađih kadeta porazio sve protivnike, osvojivši dvije zlatne medalje. K.L.