NASLOV SEHA PRVAKA IDE U MAKEDONIJU

Vardar prvak, CO Zagreb treći
Objavljeno 13. travnja, 2014.

Rukometaši Vardara osvajači su trećeg izdanja SEHA lige. Nakon 2012. trofej je drugi put stigao u trofejniji i poznatiji, skopski, sportski klub. Ni uvod u jučerašnje finale između Vardara i Meškova nije mogao proći bez atrakcije. Loptu je u dvoranu SPENS u ruke osječke sudačke kombinacije Gubica-Milošević, koji su imali čast suditi završnu utakmicu SEHA GJT lige, donio padobranac (!?). Prvo poluvrijeme okončano je minimalnom prednošću Meškova (15:14), koji je imao vodstvo cijeli prvi dio igre. Preokret se dogodio u 39. minuti, kada je Pribak pogodio za prvo vodstvo Vardara na utakmici (19:18). Prednost više nisu ispuštali do kraja susreta, koji je okončan pobjedom makedonskog prvaka sa 29:27. Treće mjesto pripalo je Croatia osiguranje Zagrebu, koji se visokom pobjedom nad slovačkim Tatranom, od 36:28 (18:12), iskupio za visok poraz od Vardara u polufinalu. Najefikasniji kod hrvatskog prvaka bio je bivši NEXE-ovac Sandro Obranović, koji je postigao deset pogodaka. "Zagrebašima" je osim utješnog trećeg mjesta pripala i novčana nagrada od 15.000 eura. Dobro će doći! (K.L.)