POLUFINALE DOIGRAVANJA ODBOJKAŠKOG PRVENSTVA HRVATSKE

Mursa-Osijek bez treće utakmice
Objavljeno 14. travnja, 2013.

Odbojkaši zagrebačke Mladosti igrat će tako za svoj 18. naslov. S druge strane Mursa-Osijek ostala je bez svog prvog plasmana u veliko finale. Nakon šokantne prve utakmice u Gradskom vrtu (2:3), “mursaši” nisu uspjeli izboriti “majstoricu” na svom parketu. Na Savi je Mladost ponudila izdanje osječke momčadi iz prva dva seta prve utakmice. Domaćin je bez problema došao do 2:0, ali u trećem setu napokon smo vidjeli buđenje gostiju. Nažalost, završnica četvrtog seta ponovo je pokazala da momčad Leonarda Barića, kada je “gusto”, uglavnom ostaje kratkih rukava. Imali su Osječani 23:22, ali na tom su i ostali. Mladost je ubrzo počela slaviti svoje 22. finale., a Celan, Puljić, Prlić, Suk, Ščerbakov i ostali imaju za čime žaliti. Odlična atmosfera u svlačionici, marljiv rad na treninzima te odlične igre, sve to na kraju je ostalo bez konačne nagrade - plasmana u finale. Odigrale su ove dvije momčadi čak sedam utakmica ove sezone. Na kraju je 4:3 za Zagrepčane, ali ne možemo se oteti dojmu da je konačan ishod morao biti povoljniji za odbojkaše s Drave. U drugom polufinalu ćemo ipak gledati majstoricu, jer je Rovinj u uzvratu svladao aktulanog prvaka Mladost Marina Kaštelu (3:0) i tako izborio treći susret u Dalmaciji. N.Benčina