IPAK TRANSFER

Vargić i Jugović potpisuju za Rijeku

NOGOMETAŠI OSIJEKA ODMJERAVAJU SNAGE S KAPOSVAROM

Kadar dovoljan za “zlatnu sredinu”

Snježnu “generalku“ za proljetni dio sezone odradili su nogometaši Osijeka protiv mađarskog prvoligaša Kaposvara. Bio je to ravnopravan susret koji je završio bez pobjednika, ali ostao je dojam da su Osječani bili bliži pobjedi. Igrali su solidno, a posebno je osvježenje igra veznog reda, kojoj su ton davali raspoloženi Pušić i “novi klinac u kvartu“ Josip Mišić.

U prvom dijelu prvi su zaprijetili Mađari, koji su preko Waltnera pogodili gredu u 20. minuti, a, s druge strane, Osječani su uzvratili vodećim pogotkom Kvržića. Bila je to lijepa akcija koju je krasnom dijagonalom inicirao J. Mišić, Pongračić je pobjegao po lijevoj strani, zavrnuo u sredinu, gdje je spreman bio Kvržić. U nastavku Osijek je mogao u nekoliko navrata povećati svoje vodstvo, a dvije najbolje prilike propustio je stoper Leko. U prvoj nakon udarca Lukića glavom Leko nije uspio pogoditi gotovo prazna vrata, a u drugoj, neposredno nakon izjednačenja, bio je sam pred Hajduchom, ali ga je vratar Kaposvara nadmudrio. Kazna je stigla gotovo u sljedećem napadu, kada je tamnoputi Jammeh zaključio akciju, sličnu onoj za Osijekov pogodak. Bez obzira na konačni ishod, Osječani zaslužuju prolaznu ocjenu za ono što su prikazali na posljednjoj test-utakmici uoči nastavka sezone i dolaska Dinama u Gradski vrt, sljedeće nedjelje. D. Keler

OSIJEK                                                      1  (1)

KAPOSVAR                                               1  (0)

OSIJEK – Teren s umjetnom travom stadiona u Gradskom vrtu. Gledatelja: 50. Sudac: Ante Vučemilović-Šimunović. Strijelci: 1:0 Kvržić (30), 1:1 Jammeh (80)

OSIJEK: Mikulić, Ibriks, Smoje, Leko, Vrgoč, Kurtović (Lukić), Kvržić (Grgić), J. Mišić, Pušić, Pongračić, Perošević

KAPOSVAR: Hajduch, Kovacs, Bank, Hegedus, Sass, Balasz, Pavlović (Luka), Šafarić, Bole (Bojte), Waltner, Jammeh

OSIJEK II                                                  2  (1)

KAPOSVAR II                                          1  (0)

OSIJEK – Teren s umjetnom travom stadiona u Gradskom vrtu. Gledatelja: 20. Sudac: Tihomir Pejin (Donji Miholjac). Strijelci: 1:0 Zubak (4), 2:0 Tomašević (30), 2:1 Olah (82-11m)

OSIJEK II: Žitnjak, Glavaš, Tomašević, Balentović, Jakovljević, Krstanović, Lulić, Šimić, Bagić, Surač, Zubak. Još su igrali: Tonček, Ugarković, Grafina, Marinčić

KAPOSVAR II: Campar, Lazaros, Diallo, Foldes, Hazi, Janvari, Žmukić, Olah, Okuka, Thiam, Horvath. Još su igrali: Bojte, Rusak, Luka, Hajdzch

U susretu drugih momčadi Osječani su pitanje pobjednika riješili u prvih 45 minuta, kada je Gavro Bagić dvaput asistirao za pogotke. Prvo Zubaku, već u samom otvaranju susreta, a zatim i Tomaševiću. Pogodak za goste djelo je Olaha u završnici susreta iz, dojam je, prestrogo dosuđenog jedanaesterca. (D.Kl.)