ZAPAŽENI NASTUPI BOKSAČA OSIJEKA

Jukiću naslov, Tolj korak do medalje
Objavljeno 1. svibnja, 2023.
"Ima nas svugdje", Reći će Matej Matković, glavni trener u Boksačkom klubu Osijek, koji nam se javio iz Taškenta gdje osječki superteškaš Luka Pratljačić nastupa na Svjetskom seniorskom prvenstvu. Uz Pratljačića boje Hrvatske branit će i Brođanin Gabrijel Veočić (do 81 kg) i Puljanin Marko Čalić (do 92 kg). Kao uvertira u Pratljačićev meč bio je nastup Luke Tolja na Europskom mlađeseniorskom prvenstvu u Erevanu. Nakon što je u kategoriji do 75 kg svladao reprezentativca Srbije Adama Krstovića, u četvrtfinalu se borio protiv Talijana Delle Curtija. Unatoč velikoj borbi Luka je poražen podijeljenom sudačkom odlukom. Bila je to izjednačena borba, a na kraju pobjeda je pripala nešto iskusnijem Talijanu.

Lijepe vijesti za osječki boks stigle su iz Kutine s juniorskog Prvenstva Hrvatske. Mate Jukić postao je državni prvak u kategoriji do 60 kg. I to na kakav način! U četvrtfinalu je nakon 40-ak sekundi borbe pobijedio Maura Davida (Titan Gym), potom je u polufinalu svladao Mateja Martona iz BK Leona sudačkom odlukom na bodove, da bi u finalu opet prekidom, i opet nakon otprilike 40-ak sekundi pobijedio Lukasa Božića iz BK Arena Zagreb. Lijepe se stvari događaju u osječkom boksu. K.L.