EPA
1.6.2024., 00:00
FRANCUZI TO NAZVALI: BALKANSKI SPEKTAKL
Donna Vekić imala je sve, ali nije uzela ništa

Prilika je bila golema, ali Donna Vekić nije ju iskoristila. Osječanka je u 3. kolu drugog teniskog Grand Slama za suparnicu imala puno slabije rangiranu tenisačicu od sebe, što je još važnije, imala je dobiven prvi set s čistih 6:0, nekoliko sjajnih prilika u trećem setu, ali na kraju nije uzela ništa. Nakon tri sata i deset minuta igre poražena je u 3. kolu Roland Garros od srpske tenisačice Olge Danilović sa 0:6, 7:5, 7:6 (8).

Donna, 40. igračica s WTA ljestvice, imala je savršen ulaz u meč protiv 125. na svijetu, koja je na pariškoj zemlji za ulazak u glavni turnir igrala kvalifikacije. Nakon što je brzopotezno uzela prvi set, Vekić je malo pala u igri, Danilović, koja je prethodno kolo iznenadila Amerikanku Danielle Collins, digla se i meč je postao puno ravnopravniji. U završnici drugog seta Osječanka je upala u probleme, kod 6:5 Danilović je napravila prvi break u meču za 1:1 u setovima. U odlučujućem setu Donna je djelovala umorno, a baš treći set obilježile su duge izmjene i dugi gemovi, no nije posustajala. Krenula je s breakom i vodstvom 2:0, ali je Danilović brzo vratila izgubljeno. U nastavku je Vekić propustila nekoliko break-lopti, imala servis za meč kod 5:4, pa kod 6:5, ali i to je otišlo u vjetar. Kulminacija meča bio je tie-break trećeg seta u kojem je Vekić propustila novu veliku priliku. Vodila je 6:2 i 7:5, ali Srpkinja se izvukla iz svih problema i iskoristila prvu meč-loptu za pobjedu. I. Li.