BOJAN BOGDANOVIĆ PREDVODI UTAH

Ruši osobne rekorde i lovi "jedinicu"
Objavljeno 10. svibnja, 2021.
Košarkaši Utah Jazza čuvaju najbolji omjer u NBA ligi, a sjajan doprinos daje naš Bojan Bogdanović. U izostanku Donovana Mitchella i Mikea Conleyja, Babo je prva napadačka opcija, a da mu ta uloga i odgovornost dobro leže potvrđuje gotovo svake večeri. Nakon što je u onoj protiv Denvera imao najbolji učinak dosadašnje karijere (48 poena), Bogdanović je preko vikenda bio malo blaži prema suparničkoj obrani. U domaćoj pobjedi nad Houstonom 124:116, za 34 minute ubacio je 20 poena (šut iz igre 7-16, za trice 1-4), a imao je i pet skokova te dvije asistencije. Džezeri su u pobjedničkoj seriji već pet utakmica, na učinku su 50-18, a drugoplasirani Phoenix zaostaje pobjedu i pol. Do kraja osnovnog dijela Utah čeka još šest dvoboja, blizu je da osigura najbolju startnu poziciju za pay-off. Preko vikenda je igrao i Luka Šamanić, a njegov San Antonio poražen je u Portlandu 124:102. Luka je za šest minuta ubacio sedam poena uz četiri skoka. U povijesne se knjige pak upisao Rusell Westbrook. U pobjedi Washingtona kod Indiane (133:132) nakon produžetka sudjelovao je s 33 poena, 19 skokova i 15 asistencija. To mu je 181. triple-double, s čime se na vrhu izjednačio s Oscarom Robertsonom. N.B.