PRVA LIGA RUKOMETAŠICA, 16. KOLO

Umažanke još jednom bolje od Osječanki
Objavljeno 27. veljače, 2021.
Rukometašice Umaga odnijele su bodove iz Zrinjevca svladavši i drugi puta ove sezone Osijek. Bila je to gotovo repriza prvog ogleda jer ponovno su Umažanke kontrolirale rezultat tijekom svih 60 minuta, prisilivši domaće igračice da love zaostatak čitav susret. U 18. minuti gošće su se odvojile na 9:5, a kuriozet je da su do takve prednosti stigle bez ijedne obrane vratarki. Previše su toga promašivale Osječanke, koje su potom pronašle ritam u napadu, no zaostatak je stalno iznosio dva-tri pogotka. Slično se nastavilo i u drugom poluvremenu u kojem su domaće rukometašice kod 16:19 zapucale dva sedmerca, a to je bila i posljednja prilika da se dodatno približe te naprave susret neizvjesnijim. Umjesto toga Umažanke su u 45. minuti povele s 21:16, a u 49. i s najvećih sedam razlike (25:18), što je bila i konačna potvrda da je pobjednik odlučen. G. Roguljić
Osijek*24 (12)

Umag*27 (15)

OSIJEK - Dvorana Zrinjevac. Bez gledatelja. Suci: Dalibor Feletar (Bjelovar) i Igor Rendulić (Kutina).

OSIJEK: Borac (2+1), Putnik, Pajić 4, Lacković 7 (2), Jerčinović 2 (2), Jozanović, Barbir, Horvat, Jeršek 3, Špoljarić, Humel, Zeba 1, Brkić (3+1), Frančić 3, Grbavčević 4.

UMAG: Plahinek 1, Kernjus, Miočinović 6 (2), Jajčević 8, Pavković 1, Blašković (3+0), Nushi, Bunić, Pavić (3+3), Lisjak 3, Sinčić, Kremer, Barišić 8, Černeka.

SEDMERCI: Osijek 7 (4), Umag 6 (2); ISKLJUČENJA: Osijek 10 minuta (Jerčinović 2+2, Pajić 2, Zeba 2, Grbavčević 2), Umag 12 minuta (Plahinek 2, Kernjus 2, Bunić 2, Lisjak 2, Sinčić 2, Barišić 2).