SUPERSPORT PRVA HNL ZA ŽENE

“Petarda” Osječanki u Splitu
Objavljeno 29. travnja, 2024.
Do prošle sezone bio je to veliki derbi hrvatskog ženskog nogometa. Nogometašice Splita uspjele su prekinuti dominaciju Osječanki, koje su prošle godine vratile naslov prvakinja u grad na Dravi, a Splićanke još uvijek drže naslov pobjednica Kupa. Ove sezone Splićanke i Osječanke otvorile su Ligu za prvakinje. Već je dosadašnji dio prvenstva pokazao apsolutnu dominaciju Osječanki, a kako je u ovom trenutku veća mogućnost slijetanje izvanzemaljaca negoli da Osječanke ne obrane naslov prvakinja, pokazala je već nedjeljna utakmica u Parku mladeži na startu Lige za prvakinje. Osječanke su, naime, svladale svoje splitske domaćice s čak 5:0. Trener gošći Zoran Nikić u 22. minuti dobio je žuti karton zbog prigovora suđenju. Možda je i taj njegov potez utjecao na osječke igračice, koje su šest minuta poslije preko najbolje strijelkinje Lorene Balić postigle prvi pogodak. Pred sam kraj prvog poluvremena, u prvoj minuti sudačke nadoknade, Anela Lubina povećala je vodstvo gošći na 2:0. Lubina je dobar dio svoje karijere provela u redovima Splita. U nastavku se prvo već u 47. minuti među strijelkinje upisala Lojna, a u samo minutu razmaka, u 57. i 58. minuti, dvojac “L-L”, Lubina-Lojna, drugi je put zatresao mrežu domaće vratarke Anamarije Prljević. Do kraja susreta, zanimljivo, rezultat se više nije mijenjao. K.L.
SPLIT        0

OSIJEK       5 (2)

SPLIT - Park mladeži. Sudac: Matej Čulina Pridraga. Strijelkinje: 0:1 Balić (28.), 0:2 Lubina (45.), 0:3 Lojna (47.), 0:4 Lubina (57.), 0:5 Lojna (58.) Žuti kartoni: Nikić (trener Osijeka)

SPLIT: Prljević, Popović (od 40. Milinović), Lozić, Skenderi, Đoković, Dujmović, Rusković, Michieli, Dijanić, Ursić (od 67. Matkovič) i Plazibat

OSIJEK: Anastasiadis, Živković, Bulut, Damjanović (od 78. Maričić), Nevrkla, Joščak, Balić, Lojna, Andrlić (od 46. Maya Lucia), Kirilenko (od 78. Barišić) i Lubina