LIGA PRVAKA

U finalu igra Lyon protiv Barcelone
Objavljeno 29. travnja, 2024.
Nogometašice Lyona igrat će u finalu ovosezonske Lige prvakinja protiv Barcelone nakon što su s ukupnih 5:3 u francuskom dvoboju bile bolje od PSG-a. U prvom susretu Lyon je kao domaćin slavio sa 3:2, a pobijedio je i u drugom ogledu, u Parizu, sa 2:1. Lyon je poveo već u trećoj minuti pogotkom Bache, ali je PSG izjednačio krajem prvog dijela. Gostujuću mrežu u 41. minuti pogodila je Chawinga. Neizvjesnost je nestala u 81. minuti, kada je Dumornay vratila Lyon u vodstvo i potvrdila prolaz u finale svoje ekipe. U subotu su finale izborile igračice Barcelone, nakon što su s ukupnih 2:1 bile bolje od Chelseaja. U prvom susretu londonska ekipa slavila je u gostima 1:0, ali je Barcelona uzvratila, te je u Londonu pobijedila 2:0. Katalonsku ekipu prema finalu odvele su Aitana Bonmati, koja je u 25. minuti zabila za 1:0, i Roflo, koja je u 75. minuti realizirala jedanaesterac za konačnih 2:0. Naslov iz prošle sezone brane nogometašice Barcelone, koje su tada u finalu svladale Wolfsburg. Ovosezonsko finale igra se 25. svibnja.