NOVA TRI BODA BSK-A

Dugo pogađali u ništa, a ovoga proljeća uspjeli spojiti čak tri pobjede
Objavljeno 28. ožujka, 2024.
Bjelobrđani su ušli u pozitivan niz i upisali treću uzastopnu prvenstvenu pobjedu. Nakon trijumfa nad Sesvetama (2:0) i Jarunom (3:1) ponovno su na red došle Sesvete, koje su jučer, u 24. kolu SuperSport Prve nogometne lige, poražene u Bijelom Brdu sa 2:1. Trener Denis Krstanović može biti itekako zadovoljan, njegova momčad vratila se iz rezultatskog minusa i na pogon ovozimskog pojačanja Capitanija iz "dvojke" okrenula u "jedinicu". Domaćin je bolje otvorio utakmicu, igrao dobro, tražio pogodak, a onda ga primio. U 30. minuti BSK je šokirao Mirko Sušak zabivši za 0:1. S gostujućom prednosti se otišlo na odmor, a onda, nakon samo pet minuta igre, po povratku iz svlačionice Capitani je vratio stvari u egal. Argentinac pristigao zimus iz Vukovara na kraju je bio junak BSK-a, jer je u sudačkoj nadoknadi zabio svoj drugi pogodak na utakmici, za konačnih 2:1 i nova tri boda Bjelobrđana.

Momčad BSK-a je u prvom dijelu sezone odigrala nekoliko sličnih utakmica kao što je bila ova jučerašnja sa Sesvetama, ali tada unatoč dobroj igri i terenskoj inicijativi nije pobjeđivala. Zato je tijekom cijelog jesenskog dijela prvenstva upisala samo jednu pobjedu, a ovoga ih je proljeća nanizala već tri, odmaknula se sa začelja tablice i hvata priključak sa sredinom poretka. U cijeloj proljetnoj priči kao da je prijeloman bio onaj remi početkom ožujka s Cibalijom (2:2), u kojem je BSK prosuo vodstvo od 2:0, a nakon te utakmice trener Krstanović urlao, bacao stvari po svlačionici i nije birao riječi za igru svojih najiskusnijih igrača. To kao da je pokrenulo “bskovce” nakon toga su izgubili od favoriziranog Vukovara 1991 (primili gol u posljednjoj minuti) te nanizali tri pobjede. Ova prije Uskrsa im je došla kao “budali šamar”, u svlačionici se lakše diše, samopouzdanje je skočilo do neba, a onome tko je inzistirao na dovođenju Capitanija iz redova Vukovara treba čestitati. Čovjek je već u dvije utakmice strijelac i pokazao se da je baš takav igrač nedostajao “žuto-plavima” iz Bijelog Brda. I. Li.