SUPERSPORT PRVA LIGA: ZRINSKI OSJEČKO 1664 PAO U GRADSKOM VRTU

Domaći bili bez svog poznatog žara, pa su ostali praznih ruku
Objavljeno 18. ožujka, 2024.

Utakmicu između Zrinskog Osječko 1664 i zagrebačke Dubrave Tim kabel u sklopu 22. kola SuperSport Prve nogometne lige najavili smo riječima: "Lider prvoligaškog društva apsolutni je favorit, ali će ponovno morati biti u svom najboljem izdanju kako bi se dokopao tri boda. Liga je dosta izjednačena i pogled na tablicu zna zavarati." Lider nije bio u svom najboljem izdanju, Dubrava je to iskoristila i pobjedom od 0:2 kreirala senzaciju u Gradskom vrtu te odnijela bodove kući u Zagreb. Unatoč porazu Zrinski je ostao na čelu poretka, ali nakon što je u prošlom kolu remizirao, u ovom izgubio, otopila se i solidna bodovna prednost, pa je drugoplasirani Šibenik prišao Budišinoj momčadi na samo dva boda zaostatka.

Zrinski Osječko 1664 očito se previše potrošio na teškom gostovanju u Zmijavcima, gdje je odradio utakmicu u nemogućim uvjetima. Protiv Dubrave TK igrao je bez ozlijeđenog Brune Unušića, ali i bez onog prepoznatljivog žara i agresije. Gostujući trener Krešimir Sunara počeo je utakmicu s čak pet stopera, u prvih 20-ak minuta Dubrava nije dopustila nikakvu opasnosti pred svojim vratima, a onda je svoj prvi dolazak pred domaći gol pretvorila u vodstvo. Oršolić je u 16 metara bio neoprezan u dvoboju s Draganom Juranovićem, srušio je kapetana Dubrave, a sutkinja Ivana Martinčić pokazala na kazneni udarac. Odgovornost je preuzeo sam Juranović i donio vodstvo Zagrepčanima. Vratar domaćih Marin Stanić pročitao je namjeru, bacio se u lijevi donji kut, ali udarac je bio izuzetno jak i precizan - 0:1. Nakon vodstva gosti su dobili krila, oslobodili su se respekta prema lideru i bili sve opasniji. Juranović je prijetio i u 29. minuti, ali lopta je otišla tik pokraj vrata. U 36. iz daljine je pokušao Janjić, ali Stanić sjajno intervenira. U 44. minuti Juranović je opet bio opasan, nakon kontre je pucao s ruba kaznenoga prostora, ali Stanić brani. Na početku drugog poluvremena trener Zrinskog Igor Budiša pokušao je probuditi momčad s promjenama, u igru uveo Ivijana Svržnjaka, Ivana Jajala i Ajdina Mujagića. To je malo pokrenulo momčad, ali nedovoljno. Domaćini su imali terensku inicijativu, ali onu jalovu, jer i kad su stvarali prilike, u završnici nisu znali što će s loptom. I onda u 89. minuti novi hladni tuš za Zrinski. Juranović je sjajno pronašao Luku Vrbančića, a on s desetak metara pogađa domaću mrežu za konačnih 0:2.

Ovo je tek treći potaz Zrinskog u prvoligaškom društvu, prvi nakon 6. kola i 15. rujna prošle godine kada je bodove iz Gradskog vrta odnio Orijent. Potom je krenula uspješna serija “Pivara”, koju je ove subote zaustavila Dubrava Tim kabel.

Ivana Liović
ZRINSKI       0

DUBRAVA TK       2 (1)

OSIJEK - Stadion Gradski vrt. Gledatelja: 500. Sutkinja: Ivana Martinčić (Koprivnica). Strijelci: 0:1 Juranović (22-11m), 0:2 Vrbančić (89.). Žuti kartoni: Dalić, Oršolić, Eskinja, Svržnjak (Zrinski Osječko 1664), Ljubanović, Palić, Kekez, Sunara (Dubrava TK).

ZRINSKI OSJEČKO 1664: M. Stanić, Kuprešak (od 79. Pejić), P. Stanić, Horvat, Stranput (od 46. Jajalo), Dalić, Pekarić (od 69. Eskinja), Korov (od 46. Svržnjak), Jelavić, Dogan, Oršolić (od 46. Mujagić). Trener: Igor Budiša.

DUBRAVA TIM KABEL: Mustapić, J. Palić, Ljubanović, T. Palić (od 88. Tomas), Kekez (od 52. Vrbančić), Bošnjak, Juranović, Janjiš, Posinković, Sivonjić (od 80. Vugrinec), Clement Ikenna. Trener: Krešimir Sunara.

REZULTATI 22. KOLA
Cibalia (Vinkovci) - Dugopolje 2:1, Zrinski Osječko 1664 - Dubrava Tim Kabel (Zagreb) 0:2, BSK Bijelo Brdo - Sesvete 2:0, Orijent (Rijeka) - Croatia (Zmijavci) 1:1, Šibenik - Jarun (Zagreb) 2:0 I Solin - Vukovar 1991 1:1.