USPJEH OSJEČKOG KARATAŠA

Luka Mesić osvojio balkansko zlato
Objavljeno 5. lipnja, 2023.
U crnogorskom Baru održano je 27. karate Balkansko prvenstvo za djecu od 10 do 13 godina. Nastupilo je oko 1400 natjecatelja iz 11 država, a boje hrvatske reprezentacije branili su i članovi Karate Akademije Osijek. U konkurenciji dječaka U-10 sjajan je bio Luka Mesić, koji se okitio naslovom balkanskog prvaka. Luka je u kategoriji +45 kg na startu pobijedio domaćeg predstavnika sa 2:0, potom je bio bolji od borca iz Turske (8:0), a u polufinalu je nadvisio susjeda iz Bosne i Hercegovine sa 6:2. U finalu mu je takđer bio suparnik iz BiH, a Luka je u borbi za zlato slavio sa 4:3. Kroz sve mečeve vodio ga je otac i izbornik reprezentacije Hrvatske Goran Mesić. U Crnoj Gori su se predstavili i Josipa Ćuk, ona je u konkurenciji do 10 godina (-30 kg) na startu nakon preglasavanja izgubila 3:2 od natjecateljice iz Srbije. Petar Erdeši (10 godina -30 kg) izgubio je od predstavnika Rumunjske s rezultatom 4:1, Ante Ogrebić (11 godina - 35 kg) nakon neriješenog rezultata izgubio je preglasavanjem sudaca sa 3:2 od karataša iz Srbije. Od Srbina je izgubio i Gabrijel Nemet (12 godina -37 kg), i to sa 1:0. Iz KA Osijek ističu kako je nedostajalo malo sportske sreće da se i ostali natjecatelji domognu borbi za odličja, ali su prezadovoljni što je Luka Mesić kući donio balkansko zlato. I. Li.