MITING SV. PATRIKA

Buga kući donijela pehar pun bombona
Objavljeno 22. ožujka, 2023.
Buga Vukić, Lucija Balanže, Lena Josić i klupski kolege i kolegice ponovno su imali vrlo uspješan "izlet" u Zagreb. Na bazenu Utrine, Plivački klub Novi Zagreb organizirao je Miting sv. Patrika 2023., na kojemu su nastupili najmlađi natjecatelji. Tijekom dva dana na mitingu je sudjelovalo gotovo 1000 plivačica i plivača iz 28 klubova. Plivački klub Osijek imao je 36 predstavnika koje su u Zagrebu vodili treneri Matej Miličić, Marko Filipović, Patricija Čorić i Ana Dukarić. Plivalo se u pet dobnih kategorija, na 50 i 25-metarskim dionicama.

Za ukupni plasman bio je potreban najmanji zbroj vremena iz četiri plivačke tehnike (leptir, leđno, prsno i kraul), plivačice i plivači natjecali su se za medalje i pehar pun bombona koji je organizator dijelio za troje najboljih u svakoj kategoriji. Od Osječana najveće uspjehe ostvarile su Buga Vukić (2010. godište), Lucija Balanže (2013.) i Lena Josić (2013.), koje su uz fantastično otplivane utrke osvojile medalje, a Buga i pehar pun bombona. Buga je osvojila prvo mjesto u utrci na 50 metara prsno (35.70), bila je druga na 50 metara leptir, treća na 50 slobodno i četvrta na 50 metara leđno. To joj je bilo dovoljno za drugo mjesto u ukupnom poretku. Lucija Balanže završila je prva na 25 m leptir (16.79), prsnim stilom je bila peta, slobodno deveta, a završila je na petom mjestu u ukupnom poretku. Lena Josić bila je ispred svih na 25 metara slobodno (15.19) te deseta na 25 metara leđno i deveta u ukupnom poretku. Elena Valenteković ostala je korak do postolja, u utrci na 50 metara leđno je završila kao četvrta, na 50 m slobodno peta te sedma u leptiru i ukupnom poretku. Luka Kapraljević završio je peti na 25 m slobodno, deveti na 25 m leptir i 10. ukupno, dok je Tin Čizmadija završio kao deveti na 50 metara leđno. Osječka štafeta 8x25 m slobodno (Luka Kapraljević, Erik Prutki, Stela Jurić, Jakov Caha, Julija Ćorić, Bruno Garacki, Lucija Balanže i Lena Josić) zauzela je deveto mjesto s vremenom 2:36.91. I. Li.