PRVA HRVATSKA LIGA KOŠARKAŠA

”Brokeri” imali dobar pristup u utakmici za “resetiranje”
Objavljeno 7. veljače, 2023.
Protiiv nedoraslog Samobora trener Srđan Helbich dao je minutažu kompletnom zapisniku

Očekivani povratak košarkaša s Drave na pobjednički prvoligaški kolosijek. Nakon poraza u derbiju u Dubrovniku, momčad Srđana Helbicha krenula je sa zacjeljivanjem rana.

Dolazak Samobora u sklopu 17. kola iskoristio se na najbolji način. Znalo se da pobjeda neće doći u pitanje, na kraju je ispalo vrlo uvjerljivo, a pritom je minutažu dobio kompletan zapisnik. Nitko nije igrao manje od osam minuta, gotovo svi su se upisali i u strijelce, bio je to zapravo tek jedan trening koji je potrajao 40 minuta. Već na zagrijavanju bilo je jasno da će ovo biti sraz neravnopravnih protivnika. Samobor je u prvom dijelu sezone solidno parirao (74:85) na svom parketu, ali je u nedjelju navečer u SD Jug stigao sa samoa osmoricom igrača, što jasno govori kakve su bile njihove ambicije u ovom susretu. Odigrati i što brže krenuti kući. Na kraju gosti su ispraćeni sa zaostatkom od 45 poena, a mogao je on biti i veći. No Vrijednosnice Osijek nisu išle punim gasom, puno se i rotiralo, stoga je bio jasno da ritam nije uvijek bio na najvišoj razini. Najvažnije je da su bez obzira na objektivno stanje i razliku u kvaliteti, "brokeri" ozbiljno odradili svoj dio posla.

- Zadovoljan sam pristupom, iako su nam svi unaprijed upisali pobjedu i bodove, trebalo je to i odraditi na parketu. Brzo smo stvari postavili na svoje mjesto, stoga je bilo prostora za sve igrače da daju svoj obol - kaže Helbich, koji je dobio dobru reakciju od svoje momčadi. S obzirom na to da je već nakon prve četvrtine zaostatak gostiju bio 16 poena, nije bilo potrebe da se nepotrebno "raubaju" nositelji igre. Tako su najmanje minuta, osam i sitno, igrali Veljko Budimir i Christian Bradford. Najviše je na parketu boravio Tadej Tomljenović (28 minuta). Očekivano, od pet dvoznamenkastih strijelaca, tri su centra, najviše je zabio Gojko Sudžum (15), a double-double ostvario je Matej Perković (10 poena, 11 skokova).

Nema od ovakvih utakmice puno koristi, ali bodovi se pišu i Vrijednosnice Osijek čuvaju svoju drugu poziciju. Odradili su tako igrači ono što se od njih i očekivalo, a s druge strane čelništvo pak traži način kako i dodatno osnažiti kadar, svjesno da su nova lica nužna ako se želi na proljeće izboriti povratak u elitno društvo. Nije isključeno da se svlačionica ubrzo osvježi za novo ime.

Nino Benčina
VRIJ. OSIJEK       93

SAMOBOR       48

OSIJEK - SD Jug. Gledatelja: 50. Suci: Mikulić, Andrić i Lipovac.

VRIJEDNOSNICE OSIJEK: Bradford 8, Flanjak 2, Martinović, Dmitrović 9 (2-2), Tomljenović 3, Vladović 4, Budimir 7, Šiško 10 (2-2), Bošnjak 14, Perković 10, Sudžum 15 (3-3), Krajina 11 (1-4).

SAMOBOR: Vranješ 6, Sedlar 7, Glasnović 4, Rašić, Pavičić 16 (6-6), Macner, Spaseski 8 (4-5), Kujundžić 7.

REZULTAT PO ČETVRTINAMA: 27:11, 19:11, 31:15, 16:11

REZULTATI I TABLICA
Ostali rezultati 17. kola: Zagreb - Jazine Arbanasi 83:66, Opus Puntamika - Kvarner 2010 70:93, Hermes Analitica - Dubrovnik 76:86, Omiš Čagalj Tours - Stoja 84:69 i Ribola Kaštela - Mladost 70:57.