4. KOLO JEDINSTVENE KOŠARKAŠKE LIGE ZA KADETE (U17)

Malo je jedna dobra četvrtina
Objavljeno 6. veljače, 2023.
Odigrano je 4. kolo Jedinstvene košarkaške lige za kadete (U17), a svoje drugo domaćinstvo sezone odradile su Vrijednosnice Osijek. Ono prvo protiv Splita bilo je uspješno (69:61), ali protiv zadarske Diadore su na kraju učenici trenera Zorana Andrića završili u minusu. Gosti su bolje odradili tri dionice, Osječani su pak svoje najbolje lice pokazali u drugoj četvrtini. Mladi “brokeri” su na poluvremenu bili i u prednosti od tri poena, ali u nastavku su Zadrani ipak pokazali više. Završilo je 82:95 (24:29, 25:13, 13:27, 20:26), a domaćin je igrao u sastavu: Stojčić 22p, 6sk, 5as, 6il, Martinović 21 4sk, 3as, 7il, Štebih 9p, 8s, Biljan 10, Vidaković 6, Mihić, Budač 2, Jelečević 2, Andrić, Ilić 8, Šipka 2 i Topalović. U redovima Diadore nezadrživ je bio Majdunić (31 poen, 16 skokova, 7ol). Poredak predvode Zadar i Bosco sa po osam bodova, Osječani su sedmi s učinkom 1-3 i pet bodova. U sljedećem kolu kadeti VROS-a gostuju u Zagrebu kod KA Mrav, koja uz Radnik još jedina ne zna za pobjedu ove sezone. N.B.