SLAVLJE VRIJEDNOSNICA U 15. PRVOLIGAŠKOM KOLU

"Brokeri" vratili dug uz nepotrebne komplikacije
Objavljeno 20. siječnja, 2023.
Nastavili su košarkaši s Drave pobjednički niz u Prvoj ligi. Vrijednosnice Osijek su u 15. kolu upisale 12 pobjedu, šestu zaredom, protiv protivnika koji ih je svladao u prvom dijelu. Bila je Mladost tvrd orah i u Gradskom vrtu, gdje je domaćin zamalo sve uprskao u samoj završnici. Nisu Osječani dobro igrali prvih 20 minuta, najveći zaostatak bio im je sedam poena, na odmoru su gosti vodili 39:43. Treća dionica je sve odvela u očekivane vode. U 27. minut Brokeri vode 64:48, činilo se da je otpor suparnika slomljen. Mladi zagrebački sastav nije klonuo duhom, bio je uporan i na kraju je bio čak nadomak iznenađenja. Na 48 sekundi prije kraja, domaćin je vodio 81:75, a onda se zakompliciralo. Gosti zabijaju dva slobodna bacanja, nakon toga su presingom uzeli dvije lopte, te su za 26 sekundi došli do poravnanja. Na sreću po domaćina, Čolak radi namjernu osobnu na Bradfordu, koji je sa četiri realizirana bacanja potvrdio očekivanu pobjedu. N.B.

VRIJEDNOSNICE OSIJEK 85
MLADOST 81

OSIJEK – Mala dvorana Gradski vrt. Gledatelja: 100. Suci: Mikulić, Barišić, Lipovac.
VRIJEDNOSNICE OSIJEK Bradford 17 (9-9), Vranješ 3, Flanjak, Dmitrović 6 (0-2), Tomljenović 3, Vladović, Budimir 12 (1-2), Šiško 5 (3-4), Bošnjak 18 (4-6), Perković 6, Sudžum 10 (4-4), Krajina 5 (1-2).
MLADOST: Bogdanović 20 (0-2), Ogrizović 23 (11-17), Damjanić, Zemljić, Zanki 10, Pavković, Mršić 9 (3-4), Volčanšek 2, Turk, Bilić 8 (2-3), Ljubičić 3 (1-3), Čolak 6.
REZULTAT PO ČETVRTINAMA: 21:20, 18:23, 29:16, 17:22