MŽNL

Višnjevac na samom dnu
Objavljeno 29. studenog, 2022.
Osječko-baranjski i vukovarsko-srijemski državni nogometni petoligaši tijekom vikenda odigrali su utakmice pretposljednjeg, 16. jesenskog kola, nakon kojeg je lider ostao nepromijenjen, ali se promijenio nositelj “fenjera”. Sada svijetli u Višnjevcu, odakle je sve bodove odnijelo Jedinstvo preokretom u nastavku utakmice nakon što je domaćin imao rano vodstvo i doživio 12. poraz. Bez pobjede imajući četiri boda koliko i susjed iz osječkog Donjeg grada koji je ostavio kompletan plijen u Komletincima u derbiju začelja nakon kojeg je Slavonac preskočio ta dva sastava. Olimpija je bila nadomak remija, gdje je preokrenula uvodni zaostatak, ali potom primivši još dva pogotka za poražavajući povratak kući. Šokadija je novom pobjedom ostala najbliži pratitelj lideru iz Cerne, gdje nije bilo dvojbe o ostanku bodova budući da su oni, u srazu s dobrostojećim Baranjcem iz Meca, definirani u furioznoj završnici prvoga poluvremena tamošnjeg Tomislava. Imenjak iz Livane ostavio je kompletan plijen u Vinkovcima, gdje ih je Dilj zakapario početkom nastavka tada stječući dva nedostižna pogotka prednosti. Gosti su tako pali na sedmo mjesto prvenstvene tablice. Baranjac iz Vardarca vratio se na pobjedničku stazu protiv gostiju iz Soljana u čijem je srazu vatrometno bilo u prvih deset minuta kada su gosti prvo anulirali zaostatak i zatim stigli u novi koji je u 89. minuti dodatno narastao. Narastao je i konto županjskog Radničkog koji je dobrostojeće Borince za Jarminu ispratio praznih ruku. D.L.
REZULTATI 16. KOLA
Dilj (Vinkovci) - Tomislav (Livana) 2:1, Višnjevac - Jedinstvo (Donji Miholjac) 1:2, Vardarac - Slavonija (Soljani) 3:1, HAŠK Sokol (Stari Jankovci) - Otok 2:1, Slavonac (Komletinci) - Olimpija (Osijek) 3:2, Zrinski (Bošnjaci) - Šokadija (Babina Greda) 0:3, Mladost (Satnica Đakovačka) - Borac (Bobota) 1:0, Radnički (Županja) - Borinci (Jarmina) 4:2 i Tomislav (Cerna) - Radnički (Mece) 4:1.